Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Engin Saklı, Editör Yazım tarihi: 12.12.2011

Video Game Awards töreninde yaşanan her şey bu yazıda.

Spike TV tarafından düzenlenen ve büyük duyurulara, oyun haberlerine, detaylara ve yepyeni videolara kapı açan VGA’da yaşanan her şeyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Sırasıyla oyunların isimlerini ve o oyun hakkında VGA’da olan her şeyi aşağıda bulabilirsiniz.

  • Metal Gear Rising

İki yıldır geliştirilen ve çıkışını VGA’ya saklayan Metal Gear Rising için Video Game Awards’ta yeni bir video yayımlandı. Bu videoya bakılırsa yeni oyunun yapımcısı Platinium ve oyunun tam adı Metal Gear Rising: Revengeance olarak karşımıza çıkacak.

Metal Gear Rising’in VGA videosunu ve diğer detayları buradan izleyebilirsiniz.

  • Diablo III

Blizzard tarafından geliştirilen ve gelecek yılın en çok beklenen yapımları arasında yer alan Diablo 3 için VGA 2011‘ de yeni bir sinematik video yayımlandı.

2012’nin ilk çeyreğinde çıkacak oyunun sinematik videosunu buradan izleyebilirsiniz.

  • The Last of Us

PlayStation 3 için özel olarak geliştirilen ve adından ileride sıkça söz ettirecek olan The Last of us VGA 2011‘de resmi olarak duyuruldu. Ayrıca oyunu Uncharted 3: Drake’s Deception‘ın yapımcısı Naughty Dog‘ın geliştireceği de resmi olarak açıklandı. Bunlar yetmiyormuş gibi oyun için birde video yayımladı.

Oyunun ilk videosu olma özelliği taşıyan bu videoda oyun hakkında bilgi edinme imkanı buluyoruz. Videoya bakılırsa insanlık bir enfeksiyona ya da bir hastalığa yakalanmış durumda. Sağlıklı olan insanlar ise onlardan saklanmak ve kurtulmak için elinden geleni yapıyor. Kişisel olarak video bende ‘The Walking Dead‘ TV dizisi benzeri bir izlenim uyandırdı. Her ne kadar bahsettiğim dizide zombilerle uğraşsakta temel noktalar açısından oyunu bu diziye benzetmek mümkün. Görüntüler konusunda ise Naughty Dog’ın Uncharted 3 ile hariklar yarattığını ve The Last of Us ile PlayStation 3’ü uçuracağını söylesek sanırım yeterli bir açıklama olur.

İşte The Last of Us VGA 2011 videosu; 

  • Command&Conquer Generals 2

Video Game Awards’ta duyurular başladımı sonunu görmek zor olur. İşte bir başka duyuru daha C&C Generals 2 oyunu oldu.

Frostbite 2 ile geliştirilecek ve 2013 yılında çıkışını yapacak oyunun detayaları ve videosunu burada bulabilirsiniz.

  • Tom Clancy’s Rainbow 6: Patriots

VGA’da yeni videosu yayımlanan oyunlardan biri de Rainbow 6: Patriots oldu. FPS türüne yeni bir soluk getirecek olan oyunun 2013 yılında çıkacağı yayımlanan video ile anlaşılmış durumda. Bunun yanında oyunun PC, PS3 ve  Xbox 360 platformlarınada geleceğini öğrenmiş olduk.

Videoda oyundaki temel terörist grubun bir şirkete girdiğini ve bir adama bomba düzeneği bağlayarak aşağıya attığını görüyoruz. Çıkacağı dönemde büyük ses getirmesini beklediğimiz Rainbow 6: Patriots’ın yeni videosu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

  • Hitman: Absolution

Ajan 47, oyun dünyasının kafasında barkod bulunan özel kahramanı, gizli ajanı. Şüphesiz ki Hitman’in yeni oyunu en çok beklenen oyunları arasında. Bunun farkında olan IO Interactive‘de boş durmamış ve yeni oyun için bize yeni bir video hazırlamış.

Kanlar içinde bir kadın, Ajan 47 ve bolca düşman bulabileceğiniz videoyu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

  • Mass Effect 3

VGA’da ‘Gelecek yılın en çok beklenen oyunu‘ ödülünü kapan Mass Effect 3’te tören için özel bir video yayımladı.

Bir sinematik ile başlayan videoda sinematik bittikten sonra oyun içi görüntülere yer veriliyor. Özellikle grafik kalitesiyle dikkat çeken oyunda Shepard yine oradan oraya koşturuyor.

Muhtemelen gelecek yılın en iyi RPG‘si olacak olan Mass Effect 3’ün VGA 2011 videosu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

  •  Bioshock: Infinite

Irrational Games tarafından geliştirilen ve gelecek yılın iddialı yapımlarından biri olan Bioshock: Infinite‘de törene bir video ile katılanlar arasındaydı. “Will The Circle Be Unbroken” müziği ile hazırlanan videoda oyun içinden çeşitli sahneler görüyoruz.

İşte Bioshock: Infinite’nin VGA 2011 videosu;

  •  Alan Wake’s American Nightmare

Karanlıktaki kahraman Alan Wake’in yeni oyunu American Nightmare için yeni bir video yayımlandı. Kısa bir süre önce duyurusu yapılan oyun sadece Xbox 360 platformu için geliştiriliyor.

Videoda oyunun hikaye ve oynanışı hakkında bilgi sahibi olmak mümkün. Özellikle oyuna eklenmiş birçok yeni karakter dikkat çekiyor. Standart Alan Wake kalitesinde olması beklenen yeni oyunun VGA 2011 videosu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

Evet sevgili okur, bizim gözümüze çarpan ve yakaladığımız haberler bu şekilde. Başka detaylar gözümüze çarptıkça yine sitemizde ve bu yazı içerisinde güncelleme yapılacaktır.

 

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.