Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 28.07.2019

Video oyunları, diziler, filmler veya teknolojik konular hakkında güncel haberler yazmak, inceleme yazıları oluşturmak ve diğer özel içeriklerden üretmek sizlerin de hoşuna gidiyorsa, neden aramızda değilsiniz? Bu sorunun cevabını henüz bilmiyoruz ve bu yüzden aramıza katılabilmeniz için sizlere bir fırsat sunuyoruz. Bu fırsatımız dahilinde, VG247 Türkiye yayınında yazar olarak görev alabilirsiniz. Peki, şartlarımız neler?

Başvuru şartlarımız pek yok sayılır. İnsan gibi insan olan, olgun yazarlar arıyoruz. Yaşadığınız şehir veya yaşınız gibi şeyler bizi ilgilendirmiyor. Asıl önemli olan şey, içerik üretmek istediğiniz kategori hakkındaki bilginize güveniyor olmanız, Türkçe yazım kurallarını biliyor olmanız ve İngilizce anlayabiliyor olmanız. Burada, sizlerde çeviri bilgisi aramıyoruz çünkü kimse sizden çeviri haberler bekliyor olmayacak. Aksine, çeviriden kaçınmanız gerekecek. Bu yüzden okuduğunuz İngilizce metni anlayabiliyor olmanız, bizim için yeterli bir dil seviyesi olacaktır.

Eğer daha önceden yazarlık deneyiminiz yoksa, yeni şeyler öğrenmeye açık bir insan olmanız gerekecek. Çünkü dışarıdan gördüğünüz yazılar, tahmin ettiğiniz kadar kolay bir şekilde hazırlanmıyor ve bu yüzden eğer yeni şeyler öğrenmeye açık olmanız gerekiyor. Belki de onlarca veya yüzlerce kez hata yapıp, sonra da o hataların üstesinden gelmeyi bilmeniz gerekiyor. Sabırlı olmanız gerekiyor. Eğer az veya çok bir deneyiminiz varsa da, neyin içine girdiğinizi biliyorsunuz demektir efendim.

Kategoriler hakkında, Türkçe yazım kuralları hakkında ve İngilizce hakkındaki bilginize güveniyor musunuz? Deneyim konusunu anladık mı? O zaman başvurularınızı, gokhan.girgin@vg247.com adresine göndereceğiniz bir mail ile gerçekleştirebilirsiniz. Göndereceğiniz bu mailde kendinizi çok uzatmadan tanıtmalısınız, ilgi alanlarınızı, çalışmak istediğiniz kategorileri belirtmelisiniz. Ayrıca, varsa deneyimlerinizden de bahsedebilirsiniz. Bu tanıtım yazınıza göre bizler geri dönüş yapacağız ve yazar olabilme süreciniz birkaç minik adım ardından başlamış olacak.

Görüşmek üzere!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.