Türkiye

Venom eş yaratıcısı Todd McFarlane, karakteri nasıl iyileştirdiğini paylaştı

Venom eş yaratıcısı Todd McFarlane, karakteri nasıl iyileştirdiğini paylaştı

Venom karakterinin yaratıcısı Todd McFarlane filmdeki tasarıma düzenlemeler yaptı.

Venom eş yaratıcısı Todd McFarlane, Facebook üzerinden yayımladığı videoda karakterin yeni düzenlemesini izleyicilere sundu. Çizer 3 Ağustos 2018 tarihinde canlı yayın üzerinden tasarımda gözüne çarpan parçaları hayranlarının karşısında açıklayarak düzenledi. Fragmanlar ve ilk bakışlarda değişen başarı seviyelerine sahip olan Venom, yardımcı yönetmenin küçük ayarlarıyla daha da etkileyici bir görünüme sahip oldu. Çizgi roman çizeri Todd McFarlane karakterin yaratan kişi olarak filmin yapımı konusunda oldukça coşkulu görünüyor olsa da, bu onun şu anki tasarıma ayar yapmayacağı anlamına gelmiyor.

Venom eş yaratıcısı Todd McFarlane, nasıl karakter tasarladığını paylaştı

Venom eş yaratıcısı Todd McFarlane, nasıl karakter tasarladığını paylaştı

Todd McFarlane tarafından sergilenen bu çocuksu heves ve mutluluk neredeyse birebir hayranlarının duygularını yansıtır biçimde. Çok fazla hayranı film konusunda umutlu ve mutlu olsa da, karakterin yaratıcısı tasarımın kaynak materyale daha da yakın olması gerektiğini düşünüyor. Videoda fragmandan bir anlık resim üzerinden oynamalar yapan yardımcı yönetmen, elinden geldiğince tasarımda görmeyi beklediği detayları öne sürerek düzenleme yaptı.

Düzenlemenin odağı, daha çok tasarımın göz yapısı üzerinde dururken, çizer bunu yapmaktaki amacının karaktere daha hayvansı bir görünüm vermek olduğunu belirtti. Gözlerin yüzün ortasına yaklaşması yerine özgün tasarımdaki gibi yukarı doğru yarım ay çizmesi daha korkutucu bir yapı sağlıyor. Birkaç küçük ayarlamayla bile tasarımın nasıl büyük değişikliklere sahip olduğunu, çizerin başarı ve yeteneğinden kaynaklandığını görebiliyoruz.

Gözlerden sonra karakterin ağız yapısına değinen çizer, tasarımda daha az bir gülümsemeye yer vermenin iyi olacağını belirtti. Todd McFarlane, “Böylelikle daha az diş sırası görebildiğimiz ağız, gerçeğe daha yakın ve bir gülümseme sırasında çok daha korkunç bir biçime bürünecek.” diyerek çizim masasında düşüncelerini seslendirdi. Dişlerin hepsinin aynı boyda olmasının yanlış bir seçim olacağını belirten çizer, yalnızca böylesi birkaç küçük değişimle çok daha güzel bir sonuç elde edilebileceğini göstermiş oluyor.

Süper kahraman konulu filmlerin sinemada büyük kazançlar getirdiği bir tarz olduğunu hepimiz biliyoruz. Sony için bu durum, yeni yeni oluşturmaya başladığı küçük Spider-Man evreni için de geçerli. Marvel Cinematic Universe kavramından ayrı yollardan giden bu evrenin ilk filmi için her adım titizlikle atılıyor. Yönetmen Ruben Fleischer için filmi sinemalara olabildiğince başarılı biçimde yetiştirmek büyük bir sorumluluk. Bu sorumluluk başroldeki Tom Hardy ve Michelle Williams gibi oyuncular için de geçerli. Elimizden gelebilecek tek şey çıkış gününü bekleyip sonucu görmek olacak.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın