The Last of Us ve Uncharted filmleri beklendiği gibi gitmiyor!

The Last of Us ve Uncharted filmleri beklendiği gibi gitmiyor!

Sony, başarılı oyunlarını sinemaya aktarmayı kafasına koydu bir kere.

PlayStation 4’e özel oyunlar denince ilk akıla gelen oyunlardan olan The Last of Us ve Uncharted’ın film versiyonları hala planlarda olsa da, iki proje de şu an duraklama aşamasında.

Uncharted 4

Geçtiğimiz yılın Ocak ayında yapılan açıklamalarda The Last of Us’ın senaryosunun “oldukça iyi” ilerlediği ve aktörlerin ilk taslakları onayladığı söylenmişti. Ancak görünüşe göre film projesi bu noktadan daha ileri gitmedi.

Naughty Dog’ta Kreatif Direktör olarak çalışan Neil Druckmann, IGN’e verdiği demeçte The Last of Us’ın sinema uyarlamasında bir buçuk yıldır herhangi bir ilerleme kat edilmediğini söyledi.  Druckmann’a Nathan Drake’in sinemalarda görüleceği tarih sorulduğunda ise Uncharted filmi için yeni bir senarist ile anlaşıldığı ancak takımın bu gelişmeden beri Sony’den bir gelişme görmediği cevabı alındı.

İddialar Uncharted‘ın çekimlerinin 2015’in ilk aylarında başlayacağını ve filmin 2016’nın Haziran ayında gösterime gireceğini işaret ediyordu. Ancak son gelişmelerin ardından Sony’nin 30 Haziran 2017 tarihini hedeflediği söyleniyor.

Yorumlar (1)

Bir Cevap Yazın