Valve, Steam üzerindeki sahte oyunlarla savaşmaya devam ediyor

Valve, Steam üzerindeki sahte oyunlarla savaşmaya devam ediyor

Tek bir geliştirici ekibin tam 173 adet oyunu silindi.

Steam üzerinde birçok sahte video oyunu bulunuyor. Kendilerine oyun geliştiricisi diyen bir grup insan, ucuz yollarla bir video oyunu yapıyor, Steam üzerinden bu oyunu yayımlıyor. Ardından yayımladıkları bu oyunları botlara veriyorlar. Botlar ise Steam Takas Kartları kasıyor. Geliştiriciler ise bu kartlardan para kazanıyor. Valve de Steam üzerinde uzun zamandır bu tip video oyunları ve geliştiricileri ile uğraşıyor. Bu oyun geliştiricilerinden en popüleri ise Silent Echo Studios. Bu ekibin Steam üzerinde yüzlerce oyunu var ve bu oyunların hepsi, Unity oyun moturunun ücretsiz ögeleri ile oluşturulmuş, ucuz oyunlar.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Valve, Steam üzerindeki sahte oyunlarla savaşmaya devam ediyor

Valve, yaptığı yeni bir açıklama ile Steam üzerinden 173 adet Silent Echo Studios oyununun silindiğini belirtti. Silent Echo Studios ekibinin her ay neredeyse 10 oyun piyasaya sürdüğünü ve farklı sahte hesaplarla da dağıtım yaptığını belirten Valve yetkilisi, artık bu durumdan bıktıklarını ve Silent Echo Studios ekibinin tüm oyunlarını Steam üzerinden kaldırdıklarını belirtti.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.