Valve, Steam Destek sistemini daha transparan bir hale getirdi

Valve, Steam Destek sistemini daha transparan bir hale getirdi

Oyuncular acaba bu sefer daha anlayışlı olacak mı?

Steam, oyuncular tarafından oldukça sevilen bir platform. Fakat her güzel şeyin, kötü yanları da oluyor ne yazık ki. Çünkü hiçbir şey kusursuz değil. Steam platformunun en kötü yanı ise, bazı oyunculara göre, Destek sistemi. Valve, bu konuda yoğun bir uğraş verse de, oyuncuların istediği seviyeye çekemiyor bu sistemi. O yüzden bu ekip, Steam Destek sistemini daha transparan bir hale getirmeye karar verdi. Belki arka planda dönen işleri oyuncular görürse, bizleri anlarlar diye.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Valve, Steam Destek sistemini daha transparan bir hale getirdi

Valve, Destek sistemlerini daha transparan yapabilmek için, yeni bir sayfa oluşturdu. Bu sayfada, Steam Destek sisteminin istatistikleri görünmekte. İstatistiklerden kastımız, son 90 gün içinde alınmış sorunlar ve çözülmeyi bekleyen sorunlar. Tabii bu istatistikler, sistemin kategorilerine ayrılmış durumda. Mesela geri ödeme sisteminde ne kadar kişinin beklediğini ve en erken ne kadar sürede cevap verildiğini görebiliyorsunuz. Bu da, oyuncuların durumu anlamasını daha rahat bir şekle sokuyor.

Valve, “Son birkaç senedir, Steam Destek sistemini geliştirmek, bizlerin ana odak noktası idi. Destek sitemizi iyileştirdik, daha entegre araçlar getirdik, sistem ile ana Steam hesabınızı birleştirdik ve tabii ki çalışan sayımızı yükselttik. Yeni açtığımız site, umuyoruz ki sistemimizi daha transparan bir hale getirir ve oyuncuların, bizi anlamasına yardım eder.” diyor bu konuda.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.