Valve, Kerbal Space Program geliştiricilerini işe alıyor

Valve, Kerbal Space Program geliştiricilerini işe alıyor

Acaba bu ekip şimdi ne üzerinde çalışıyor?

Bağımsız yapımcılar fark edildikten sonra genellikle, ekiplerinin büyük bir kısmı ile büyük şirketlerin çatısı altına taşınırlar. Mod yapımcılarını işe almaya devam eden Valve, çok daha tanıdık isimlere de ulaşmaya çalışıyor gibi görünüyor. Şimdiye kadar açıklanmasa da, bir şirket çalışanı tarafından Kerbal Space Program geliştiricilerinin şirkette işe alındığı belirtildi. Acaba bu ekip şimdilerde hangi proje üzerinde çalışıyor?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Valve Kerbal Space Program

Kerbal Space Program oyununun arkasındaki Squad ekibinin tamamı, Valve çatısı altında çalışmaya başladı. Şirkette bir çevre tasarımcısı olarak görev yapan Roger Lundeen, bir röportaj sırasında bu bilgiyi bizler ile paylaştı. Şirketin hala belirli aralıklarla mod yapımcılarını işe aldığını belirten Roger Lundeen, bir hata yaparak Kerbal Space Program’dan da mod olarak bahsetti; ancak bu hatasını sonra tabii ki düzeltti. Efsane haline gelebilecek yeni bir Valve oyunu görebilir miyiz?

Sonradan yaptığı eklemeler ile tamamı desek de birkaç çalışanın dışarıda kaldığını ve Kerbal Space Program markasının hala Squad’a ait olduğunu bizlere sundu Roger Lundeen. Bütün bu bilgilerden sonra resmi Valve açıklaması da gecikmedi. Şirket tarafından yapılan açıklamada bu ekibin üzerinde çalıştığı projenin yakın bir zamanda paylaşılacağı belirtildi. Ekibin kendi projesini mi yürüttüğü yoksa başka ekiplere destek mi olduğu hakkında ise hiçbir bilgi yok.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.