Valve, donanım dünyasına girişleri hakkında açıklama yaptı

Valve, donanım dünyasına girişleri hakkında açıklama yaptı

PC platformu oyunculuğu hak ettiği yere gelecek!

Geliştirdikleri dijital oyun ve yazılım platformu olan Steam ile gönülleri fetheden, fakat 3 rakamı ile araları bozuk olan Valve; yeni açıklamaları ile bizlerle buluştu. Firmanın kurucularından olan Gabe Newell ve iş geliştirme başkan olan Erik Johnson, bugün GameSlice Podcast’e konuştu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yapılan görüşmede; Steam Machine, Steam Controller, SteamOS ve HTC ile ortak olarak geliştirilmeye devam edilen sanal gerçeklik cihazları olan Vive ile ilgili sorulan sorulara cevap bulundu. Bu sorular ile birlikte insanların en çok merak ettiği soruların arasında olan “Valve’nin donanıma ağırlık vermeye başlamasının nedeni” için de PC oyuncularını heyecanlandıran bir açıklama yapıldı.

valve800

Half-Life oyunundan yola çıkan ikili, bu yapıttan herkesin ve kendilerinin eğlendiğinden bahsetti. Fakat yeteri kadar bir kitleye ulaşamadıklarını belirtirken; insanların daha çok hikaye istediğini ve bu hikayede ise oyuncuların direkt olarak yaşamak istediklerini sözlerine ekledi. Aslında herkesin bu iki faktörü istediğini fakat ortaya belirli bir çalışma da konulmadığı belirtildi. Bu yüzden Valve gibi bir firmanın kurulduğunu belirten Newell, PC platformu oyuncularına hak ettikleri deneyimi ve oyun performansını sunacaklarının altını çizdi. PC platformunun zor günler yaşadığını ve sorunlar ile başa çıkmaya çalıştığını açıklana isim, yakın zamanda bu sorunların çözüleceğini açıklamalarına ekledi.

Özellikle son yıllarda geri plana atılan PC platformu, bu açıklama ile bir kez daha önümüzdeki senelerde hak ettiği yere geleceğini umuyoruz. Konsol pazarındaki kolay para kazanma isteğini bir kenara iten Valve gibi firmalar, artık daha çok ön plana çıkmaya devam ediyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.