Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 29.01.2018

Aslında onların işi, dijital platformlarda oyun satmak değildi. Oyun dünyası için devrim niteliği taşıyan oyunları uzun süre önce geliştirmiş, piyasaya sunmuşlardı. İsmi, oyun dünyasında saygıyla anılıyordu ama ne olduysa birden duruldular. Başlıktan da okuyacağınız gibi Valve Corporation haberimizin konusu. Hani şu Half Life serisini, Portal’ı, Team Fortress 2’yu, DOTA 2’yu ve Left 4 Dead serisini yapan firmanın, son Facebook bildirisi var haberimizin içeriğinde.

Valve Corporation

Geçtiğimiz günlerde, uzun süredir suskun olan Valve Corporation, Facebook hesabından bir paylaşım yayımladı ve haliyle heyecana sebep oldu. Aslında detaylı bir gönderi değildi bu Facebook paylaşımı. Sadece, “Hâlâ oyun yapıyoruz.” yazılıydı. Paylaşımda, bir görsel veya ek bir ayrıntı yazılı değildi ama konu Valve Corporation olunca, oyuncuların meraklanması kaçınılmaz oldu tabii.

Günümüzde hâlâ Valve Corporation tarafından piyasaya sunulacak Half Life 3, Team Fortress 3 veya Left 4 Dead 3 gibi oyunların geleceğini bekleyen kalmış mıdır, bilmiyoruz. Açıkçası oyuncular, bu oyunları beklemekten usandığı görüşü hakimdi ama insanın aklına yeni ne yapabilirler sorusu gelmiyor değil. Yukarıda ismi geçen Valve Corporation oyunlarının hayranları, ki sayıları hiç de azımsanamayacak boyuttadır, elbette bu oyunları bekliyorlardır ama muhtemelen farklı bir marka ile karşımıza çıkılacaktır Valve Corporation stüdyosu.

Değişen ve güncellenen oyun piyasası göz önünde bulundurulduğunda belki PlayerUnknown’s Battlegrounds türünde bir yapım veya MOBA tarzında farklı bir isimle gelebilirler. Eğer 3 sayısına duydukları nefreti hesaba katmasak, yeni bir Team Fortress 3 oyununun geliştirilebileceğini tahminler sırasına ekleyebilirdik. Yakın zamanda Team Fortress 2 için yeni harita desteği sunmuşlardı. Herkes gibi biz de yeni oyunun, bilinen bir markanın devamı mı, yoksa bambaşka bir isimle piyasaya çıkacak yeni bir oyun mu olacağını, bekleyip göreceğiz. Konuyla ilgili gelişmeler olursa, takipte kalacağımızı bilmenizi isteriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.