Valve, isimlerinde catbot bulunan oyuncuları cezalandırmıyor

Valve, isimlerinde catbot bulunan oyuncuları cezalandırmıyor

En sonunda, söylentiler hakkında bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamalara göre Valve, isimlerinde catbot bulunan oyuncuları cezalandırmıyor. Catbot dediğimiz şeyin ne olduğunu bilmeyenleriniz olabilir. Bu sebeple, haberimize geçmeden önce, haberimizin temel noktasında bulunan kavramı anlatalım dedik. Catbot, Linux işletim sistemi üzerinden yürütülen kodlarla yapılan botların adı. Bu bahsini etmekte olduğumuz botlar, otomatik olarak Team Fortress 2‘de oyunlara katılıyor ve tıpkı aimbot dediğimiz hileler gibi herkesi deviriyor. Valve ekibi de, catbot ile alakalı bir konuda açıklamalarda bulundu.

Valve, isimlerinde catbot bulunan oyuncuları cezalandırmıyor

Valve tarafından yapılan açıklamalara göre, isimlerinde catbot yazan Team Fortress 2 oyuncuları, geliştirici ekip tarafından cezalandırılmıyor. Geliştirici ekibin, böyle bir açıklama bulunma gereksinimi hissetmesi arkasında yatan sebep de, bazı oyuncuların, Linux kullanan ve adında catbot kavramı geçen oyuncuların cezalandırıldığını düşünüyor olmasıydı. Hatta, Team Fortress 2‘nin oyuncu topluluğu, bu söylentiye fazlasıyla inanıyordu. Valve ekibi de, genel olarak böyle durumlarda sessiz kaldığı ve açıklama yapmadığı için, topluluk içerisinde dolanan bu söylentiye inanan da çok fazla kişi oldu.

Haberimize konuk olan açıklamalar, geliştirici ekip tarafından resmi olarak yapılmadı tabii. Valve, yine resmi olarak sessizliğini koruyor. Bu açıklamalar, şirketin bir çalışanı tarafından yapıldı. Reddit üzerinden açıklamalarda bulunan şirket çalışanı, isminde catbot bulunan Linux kullanıcısı Team Fortress 2 oyuncularının cezalandırılmadığını dile getirirken, aynı zamanda bu söylentilerin VAC gibi sistemleri karalamak için olduğunu da dile getirdi. Hile koruma sisteminin çalışma prensibi konusunda ise, sistemin açıklarının bulunmaması için bir açıklamada bulunmadı.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın