Valve çalışanı, Half-Life 3’ün çürümeye bırakıldığını söyledi

Valve çalışanı, Half-Life 3’ün çürümeye bırakıldığını söyledi

Gabe ve diğer üst mertebedekilerin içine sinmediği bir durum olmuş.

GameInformer sayfasının bir Valve çalışanı ile yaptığı röportajda, Half-Life 3’ün prototipleri ya da erken sürümleri hakkında bilgi verdi. Bu bilgilerin gün yüzüne vurmasının gecikme sebebi, GameInformer’ın bu sızdırıcının gerçekten bir Valve çalışanı olup olmadığını öğrenmeye çalışmasıydı. Bu konuda kesinlik elde eden GameInformer’ın yaptığı röportaja göre oyun hiçbir zaman tamamlanmamış ve oyuncuların söylediği gibi yapılıp daha sonradan iptal edilme gibi bir durum gerçekleşmemiş.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Half-Life 3 - Valve

Sızdırıcı ilk olarak, “Gabe ve Valve’daki diğer insanların, üçüncü bölümde içlerine sinmeyen bir şey var. Sonuç olarak, çürümeye terk edildi.” diyerek içimize bir kurt düşürüyor. Devamında, “Valve hiçbir zaman Half-Life 3’ü duyurmadı. Ona en yakın yaptığımız şey serinin ikinci oyunu idi ve üç bölüm bölüm olacağı söylenmişti. Bu tartışmalı bir şekilde tutulmayan bir söz oldu. Tam bir oyun olarak kabul edebileceğimiz herhangi bir oyun ya da devam oyunu hiçbir zaman kesin değildi.” diyerek bazı şeylere netleştirmeye çalıştı. Valve’ın yapısı ve kültürüne göre herhangi bir çalışanın Half-Life olacak bir proje üzerinde çalışmaya başlayabildiği söylendi. Hatta sızdırıcı bu durumun bir hayli çok olduğunu, bazen bu projelerin üzerinde 40 kişilik bir grubun bile çalıştığını söyledi. Maalesef üst mertebelerden destek gelmediği için projenin yanıp kül olduğunu ve boş verildiğini söyledi.

Sızdırıcı, “İkinci oyunun bölümleri yapılırken, projeye en çok emek ve çabanın harcandığı dönemdi. Ekipte Half-Life 2 üzerinde çalışmayı bitiren ve sonrasında oyunu nereye götürmek istediklerini hayal etmeye çoktan başlamış kişiler vardı. Oyunu pişiriyorlardı ve bunu devam ettirmeye de kararlıydılar. Nitekim Valve için bir çok değişimler gerçekleşiyordu. İrili ufaklı bir çok projeye başlanmıştı ve tüm bunlar Half-Life’ın üçüncü bölümden daha çok ilgi görüyordu. Gabe ve Valve’daki diğer insanların üçüncü bölümde içlerine sinmeyen bir şey var. Sonuç olarak, oyun çürümeye terk edildi. Oyuna hayat vermeye çalışan insanlar da başka projeler üzerinde çalışırlarsa daha iyi olur diye düşündü. Elde kalan, arafta kalmış bir Half-Life oldu.” diyerek durumun tamamen üst mertebelerin bir türlü yeşil ışık yakmamasından kaynaklandığını söyledi. Görünüşe bakılırsa, bir çok vefalı Valve çalışanı da hayranların isteklerini yerine getirmek için çabalamış. Maalesef üst mertebeler onay vermediği sürece çalışanların da çabaları boşa gitmiş oluyor. Galiba Half-Life 2: Episode 3 ya da direkt olarak bir Half-Life 3 görmeyeceğimiz kesin oldu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın