Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 31.03.2018

Neredeyse geliştirdiği her video oyunuyla, kendisinden sonra gelen oyunlar için yön belirleyen Valve, hayranlarını artık üzmeyeceğini söylemişti. Oyun geliştirme işini hızlandıracağını, eski günleri yakalayacağını açıklayan şirketin geliştirdiği Artifact için bir oynanış videosu paylaşıldı. Dota 2 temasını konu bir kart oyunu türündeki oyunun videosuyla, kart oyunları türüne de yenilikler getirildiğini görebiliyoruz. Dilerseniz, içeriğimizin en alt kısmından, yayımlanan yaklaşık 6 dakikalık videoyu seyredebilirsiniz.

Valve tarafından geliştirilen Artifact için oynanış videosu yayımlandı

Valve, Artifact ile yeniden kolları sıvıyor, devamı gelecek.

Artifact oynanış videosunda, 1v1 oynanışını ve diğer kart oyunlarına göre farklılıklarını görüyoruz. Bu videoyu izlediğiniz takdirde öncelikle gözünüze hazırlanan canlı ve dinamik animasyonlar çarpacaktır. Ekrana dış çekim yapılarak görüntülerin alınmasına rağmen, oyundaki canlılık hissedilebiliyor. Animasyonlar ve oynanıştaki kartların kullanılmasında gerçekleşen efektlerle, oyuncuların atmosferi en iyi şekilde yaşamasının amaçlandığını gözlemliyoruz. Oyun masalarındaki ince detayları da es geçmemek gerekiyor. Öte taraftan; Valve firmasının sevilen oyunu DOTA 2 temalı oyun içi seslerin de, atmosfere kattığı derinlik, videoyu seyredince fark ediliyor.

Valve, yaptığı video oyunlarına kattığı yeniliklerle adını güçlendirmiş bir şirkettir. Yeni video oyunları Artifact ile de kart oyunları türüne bazı yenilikler getireceğini tahmin etmek zor olmayacaktır. İzlediğimiz videodan da bu yeniliklerden bazılarını görebiliyoruz. En dikkat çekici yenilik ise diğer başarılı kart oyunlarından farklı olarak üç bölümün kullanılıyor olmasıdır muhtemelen. Oyunda Dota 2’yi temel almasından ötürü, atmosfere uyum sağlanması açısından, tek bir alanda değil, üç farklı bölgede mücadele ediliyor. Hikaye ve atmosfere uyarlayacak olursak, oyuncuların 3 kuleyi kazanmakla yükümlü olduğunu söyleyebiliriz. Bu 3 bölümden 2’sini kazanan oyuncu, müsabakayı kazanmış oluyor.

Belirttiğimiz üzere, Valve video oyunları dünyası için oldukça önemli bir yere sahip ve geliştirdikleri oyunlarla, örnek teşkil etmeyi başarabilen bir şirket. Tabii Steam sayesinde finansal dertlerinin kalmadığı, artık oyun yapmaya ihtiyaç duymadıkları izlenimi oluşuyordu ama bunu değiştirmek için adıma atacaklarını söylediler. Geçmişteki içeriklerimizde yer verdiğimiz, şirketin patronu Gabe Newell tarafından yapılan açıklamalara göre, yeni video oyunu üzerinde çalıştıklarını biliyoruz. Açıkçası; Half Life, Left 4 Dead, Portal gibi serileri düşündükçe, Valve tarafından yeni oyunların geliştirilmesini, herkes gibi bizler de istiyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.