Valve şirketine ait yeni kart oyunu Artifact, bedava olmayacak

Valve şirketine ait yeni kart oyunu Artifact, bedava olmayacak

Aynı zamanda, parayı veren düdüğü de çalamayacak.

Oyun dünyası içinde önde gelen şirketlerden biri olan Valve, oyunlar konusunda uzun süredir sessizdi. Tabii bu sessizliğin en büyük nedeni Steam platformuydu. Geçtiğimiz günlerde Valve, bu sessizliğini bozdu ve yeni oyunlar üstünde çalışmaya başladıklarını ve bu çalışmaların son sürat devam ettiğini açıkladı. Mesela şirketin üzerinde çalıştığı video oyunlarından bir tanesi de Artifact. Her geçen gün, bu yeni kart oyunuyla ilgili taze bilgiler gelmeye de devam ediyor. Gelen son bilgilere göre Artifact, bedava olmayacak. Tabii bu, sizlere verebileceğimiz birçok bilgiden sadece bir tanesi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Valve şirketine ait yeni kart oyunu Artifact, bedava olmayacak

Piyasada bulunan Hearthstone, Gwent: The Witcher Card Game gibi büyük kart oyunlarını oynayabilmek için herhangi bir ödeme yapmamıza gerek yok. Hal böyleyken Valve tarafının böyle bir politika izlemesi birçok oyuncuyu şaşırttı. Gabe Newell yaptığı açıklamayla, yeni kart oyunun, öde-kazan mantığından uzak olacağını, böyle bir sistemin, oyunlarında bulunmasını istemediğini belirtti. Fakat oyuncular, istedikleri takdirde oyun içerisinden yeni kartlar satın alabilecekler. Oyuncular aynı zamanda, Artifact içerisinde sahip oldukları kartları, Steam Market üzerinden satışa çıkarabilecek, birbirleriyle takas yapabilecekler.

Hal böyleyken, satın alım yapan oyuncular ile satın alım yapmayan oyuncular arasındaki güç dengesini nasıl ayarlayacaklar, bu bir soru işareti doğrusu. Gelen bir diğer bilgiye göre ise, oyunun geliştirilme aşamasında, 1993 yılında ortaya çıkan ve dijital kart oyunu türünün ilk örneği olan Magic: The Gathering kart oyununun yaratıcısı Richard Garfield de bulunuyor. Richard Garfield’ın, Artifact oyununun geliştirilme aşamasında yer alması, yeni kart oyununu bekleyenleri bir hayli sevindirdi.

Valve, Artifact isimli kart oyununu telefonlara da getirecek.

Artifact, 2019 yılının ortalarına doğru iOS ve Android sistemlerde de yerini alacak. Source 2 motoruyla hazırlanan yeni kart oyunu, telefonlarda Source 2 motorunu kullanan ilk oyun unvanını da alacak. Yeni kart oyunu, bilindiği üzere Dota teması üzerinde kuruldu. Kart oyununda, 280 farklı kart ve 44 farklı kahraman bulunacağı söyleniyor. Tabii bu kartların ve kahramanların hepsi Dota oyununu merkez alacak. Artifact içinde 1 maç aynı anda 3 farklı masada oynanacak. Yani bu demek oluyor ki, 1 oyun içinde aynı anda 3 farklı Hearthstone maçı yapacağız ve bu masalarda gerçekleşen her olay birbirini etkileyecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Valve şirketine ait yeni kart oyunu Artifact, bedava olmayacak

Valve, yeni kart oyununu hali hazırda bulunan bir kapalı betada test ediyor. Buna rağmen kart oyununun çıkış tarihi tam olarak belli değil. 2018 yılı içerisinde çıkış yapması bekleniyor çünkü, 2019 yılının ilk çeyreğinde, 1 milyon dolar ödüllü bir Artifact turnuvası yapılacak. Şirket, oyuncuların ilgisini, Dota temalı yeni kart oyununa çekmek için elektronik spor dalını kullanacak ve bizlere soracak olursanız, gayet mantıklı bir hareket bu. Dota temalı yeni kart oyunu, piyasada bulunan diğer kart oyunlarına nazaran kendine has bir çok özelliğe sahip gibi duruyor. Yeni kart oyunuyla ilgili yeni bilgiler geldikçe, siz okurlarımıza iletmeye devam edeceğiz.


Artifact
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.