Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 08.06.2020

Valorant geliştiricileri, en yeni bomba savunma oyunu modu Spike Hücum'u duyurmasının yanı sıra yeni bir ölüm maçı modu olasılığını da dile getirdiler.

valorant ölüm modu gelebilir

Valorant oyununun beta oyuncuları, oyuna resmi bir ölüm maçı modunun eklenmesini istiyorlar. Henüz resmi bir çalışma olmasa da geliştiriciler oyuncu tabanının ilgisini not ettiler ve gelecekte bir yerde bu ölüm maçı modunu uygulamak istediklerini belirttiler. Valorant, ölüm modu tanıtımını destekleyecek şekilde tasarlanmadığından geliştiricilerin bu oyun modunun temelini atmaları biraz bekletecek gibi görünüyor. Bu nedenle oyuncular ölüm maçı Valorant'a gelene kadar bir süre bekleyecekler.

valorant spike'ye hücum oynanış

Ancak geliştiriciler Valorant'ın mod ekosisteminin gelişmesini beklediklerini kabul ettiler. Bu Spike'a Hücum'un ve Valorant'a gelecek olan yeni oyun modlarının sınırlı bir süre oynanabilme şansına sahip olduğu anlamına gelir. Modun hala beta aşamasında olduğu göz önüne alınırsa Spike'a Hücum'un hangi kategoriye gireceği ileri bir tarihte kararlaştırılacak.

Olağan Valorant maçlarından farklı olarak Spike'a Hücum yedi turdan fazla olmayan oyunlarıyla önemli ölçüde daha kısa olacaktır. Takımlar her üç turda Saldırı ve Savunma arasında geçiş yapacak ve tek bir Spike'a Hücum oyunu yaklaşık sekiz ila on beş dakika sürecektir. Spike dikmek ve koruma yerine herkese bir spike verilecek ve bütün oyunculara rastgele silahlarla bir oyun sunulacak.

Oyun modu hala beta aşamasında olduğu için oyuncular hata düzeltmelerine ve oyuncu geri bildirimlerine yanıt olarak önümüzdeki birkaç ay içinde birçok değişiklik görebilirler. Şu anda ek güçlendirme küreleri ve birkaç değişikliğin yapılması planlanmaktadır.

Ünlü Twitch yayıncısı wtcN'ın Valorant turnuvasındaki başarısı hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: https://www.thegamer.com/riot-valorant-new-game-mode-spike-rush-possible-deathmatch/

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.