Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 16.06.2020

Son zamanlarda tüm dünyada oldukça ilgi gören Riot Games ‘in çıkarttığı oynaması ücretsiz FPS oyunu Valorant kapalı betadan çıktıktan sonra tüm oyuncularla buluştu. Oyuna girdiğinizde ilk başta belirli karakterler açık ve siz oynadıkça yeni karakterleri açabiliyorsunuz. Valorant karakter açma nasıl oluyor? Bu yazımızda sizlere Valorant karakterlerini nasıl açacağınızı söyleyeceğiz.

Valorant sistem gereksinimleri

Valorant Karakter Açma

Oyunda toplamda 5 adet karakter -veya ajan da diyebilirsiniz- sizlere açık olarak geliyor ve geriye açılmamış 6 adet karakter kalıyor şuan oyunda toplamda 11 adet karakter bulunuyor. Oyun oynadıkça XP kazanıyorsunuz ve kazandığınız XP’lerle kontrat kazanabiliyorsunuz ve istediğiniz karakteri açabiliyorsunuz. Oyuna girdiğiniz zaman sol tarafta aşamalar var ve her 5. aşamada yeni bir karakter açmaya hak kazanabiliyorsunuz. Bu sayede tek tek karakterleri açabilirsiniz.

Valorant XP Kasma

Valorant’ta XP kasmak istiyorsanız bolca oyun oynamanız gerekiyor ve en önemlisi size verilen görevleri yapmanız gerekiyor çünkü görevleri tamamladığınızda oldukça fazla XP veriyor. XP ile aşamaları geçebilir, yeni karakterler açabilirsiniz.

Valorant Karakterler

Oyunda toplamda 11 adet karakter veya diğer deyişle ajan bulunuyor. Bu karakterlerin 5 tanesi açık 6 tanesi kapalı olarak geliyor ve siz diğerlerini açabiliyorsunuz. Oyundaki karakterler şöyle:

Valorant Nedir?

Valorant (VALORANT olarak stilize edilmiştir), Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla duyuruldu. Microsoft Windows için 2020 yazında piyasaya sürülmesi beklenmektedir ve 7 Nisan 2020’de kapalı beta olarak yayınlandı. Riot Games 23 Mayıs 2020’de yaptığı açıklamada oyunun kapalı beta hali 28 Mayıs’ta sona ermiştir ve oyunun tam sürümü 2 Haziran tarihinde oynamaya açılmıştır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.