Avatar
Yazar: Orhan Kıyak, Editör Yazım tarihi: 13.04.2020

Piyasaya sürüldüğü günden itibaren ortalığı kasıp kavuran Valorant için dereceli oyun sistemi geliştiriliyor. Valorant henüz Kapalı Beta aşamasında fakat oyuncular tarafından çok tutulduğu aşikar. Oyunda maç arattığınızda 3 veya 5 saniye gibi çok kısa sürelerde 5v5 oyun bulunabilmekte. Bu da aslında oyunun ne kadar rekabetçi olduğunu gösteriyor.  Bu süreçte Valorant yeni güncellemeler alarak şekillenmeye devam edecek.

Oyuna talep bu kadar fazla olunca Valorant Kapalı Beta kapasitesi doğal olarak arttırıldı. Fakat oyuncuların çoğu rekabeti daha da kızdırmak için kapalı beta sürecinde dereceli oyun sistemi isteğinde bulundu. Bu yüzden dereceli oyun sistemi Valorant için şu anki en büyük problemlerinden biri haline geldi. Hatta çok geçmeden bir Twitter kullanıcısının gönderisine yanıt veren Valorant geliştiricilerinden Joe Ziegler dereceli oyun sistemi hakkında oyunculara göz kırptı.

Joe Ziegler dereceli oyun siteminin tam olarak ne zaman hazır olacağına dair bir bilgi vermese de dereceli sistemin birkaç hafta içinde testlerine başlanacağını bilgisini verdi. Bu da oyuncular arasındaki rekabeti bir hayli kızıştırdı. Çoğu çevrim içi oyunda olduğu gibi bir dereceli sistem getirileceği tahmin ediliyor. Böylece rastgele eşleştirme sisteminden oyuncular kolaylıkla sıyrılarak öne çıkabilecekler.

Bir başka Riot Games ürünü olan League of Legends gibi MMR sistemi kullanılacağı ön görülüyor. MMR sistemi, kazandığınız veya kaybettiğiniz her oyunda MMR puanınızın azaldığı veya arttığı bir sistemdir. Son olarak, oyunun henüz kapalı betada olduğunu unutmamak gerekli. Kapalı betadaki amaç bu tarz eksiklikleri gidermek ve geliştirmek, bu yüzden bu tarz sorun ve eksikliklerin bulunması gayet normal.

https://twitter.com/ignuker/status/1248707030438813696?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1248707567749959680%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.rockpapershotgun.com%2F2020%2F04%2F11%2Franked-play-may-hit-valorants-closed-beta-in-a-couple-weeks%2F

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.