Avatar
Yazar: Fatih Kılıç, Editör Yazım tarihi: 25.02.2021

Valheim için sinir bozucu olabilecek hataları düzelten bir önemli güncelleme yayınlandı. Yeni güncelleme ile birlikte dünyanızı bozabilecek ve oyuncular tarafından world-destroyer olarak adlandırılan hata düzeltildi. Valheim Şubat 2021 ayında piyasaya sürülen ve çıkışından bu yana oyuncular tarafından çokça sevilen bir hayatta kalma oyunu. Henüz erken erişim aşamasında olan oyun çıktığı günden itibaren satış rekorları kırıyor.

Valheim önemli bir güncelleme aldı

Oyunun 5 kişilik bir ekip tarafından yapıldığını göz önünde bulundurursak yakaladıkları başarı takdire değer. Oyun geliştiricileri, henüz çıkışa hazır olmayan oyunlarını erken erişime sunarak hem çıkış öncesi gelir elde ediyor hem de mevcut versiyonu test etme imkanı bulabiliyor. Ülkemizde de önemli sayıda oyuncusu bulunan oyunda Türkçe dil desteği mevcut.

Erken erişim sürümüyle oyunu oynayan kullanıcılar, genel durumdan memnun olsalar da bazı kritik hatalar oyunlarını mahvedebiliyor. Bu hatalardan bazıları oyunun geliştiricisi Iron Gate tarafından yayınlanan güncelleme ile giderildi. Yayınlanan güncellemede bazı bağlantı sorunları, genel oyun deneyimine doğrudan etki eden kritik hatalar düzeltildi. Aynı zamanda performans iyileştirmeleri ve bazı GPU'lar için Vulkan desteği eklendi. Bu desteğe Steam üzerinden Valheim ayarlarıyla ulaşabilirsiniz.

Oyunculardan gelen geri bildirimleri dikkate alan stüdyo, bosslar için güç dengelemesi yaptı. Iron Gate'in deyimiyle, oyuncular, bossları çok hızlı şekilde öldürdüğü için bu değişiklik yapıldı. Güncellemeye tüm detaylarıyla oyunun Steam sayfasındaki etkinlikler kısmından ulaşabilirsiniz. Unutmayın, eğer oyunu arkadaşlarınızla özel bir sunucuda oynuyorsanız sunucuyu güncellemeniz gerekebilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.