Universal Studios, seriyi temel alan bir Doom filmi yapmanın peşinde

Universal Studios, seriyi temel alan bir Doom filmi yapmanın peşinde

Tek temennimiz, 2005 yılındaki filmden daha iyi olması.

Universal Studios, id Software’in oyun serisini temel alan bir Doom filmi yapmanın peşinde. 2011 yılından bu yana dolaşan söylentiler, aradan geçen tam 7 yılın ardından gerçekliğe hiç olmadığı kadar yaklaştı.

Doom Universal Studios

Filmin haberleri, aktris ve Letters from the Fire grubunun vokalisti Nina Bergman’ın geçen hafta attığı tweet ile doğrulandı. Daha önce The Chemist, The Wayshower ve Sharknado 3 gibi pek de başarılı olamamış filmlerde yer alan Nina, attığı tweet ile film için tüm evrakları imzaladığını yazdı.

Nina daha sonra attığı bir tweet ile, filmin 2005’de Dwayne Johnson’ın baş rol oyuncusu olarak oynadığı ve Metacritic puanı 34 olan filmden daha iyi bir senaryoya sahip olduğunu belirtti. Universal Studios imzası ile ortaya çıkması beklenen bir film, bu kadar başarısız olmayacaktır diye düşünüyoruz.

Oyun filmlerinin laneti Universal Studios Doom filminde de görülür mü?

Oyuncuların kanayan yaralarından olan oyun filmlerinin yıllardır başarılı olmadığını düşünürsek, Doom filminden çok büyük şeyler beklemenin yanlış olacağını görebiliriz. Beklentileri düşük tutmak, bu noktada yapılabilecek en iyi şey olacaktır. Fakat bu filmin beklentilerin bile altında olacağına dair şüphelerimiz yok değil. Doom hikaye anlatmayı ön planda tutan bir seri değil, yani daha çok oynanışı ve vuruş mekaniklerinin başarısıyla öne çıkıyor. Seriyi bir kenara koyarsak, film hakkında tek bilgi sahibi olduğumuz ismi olan Nina Bergman’ın daha önce içerisinde bulunduğu diğer filmler pek de iç açıcı değil. Oynadığı filmler göz önünde bulundurulduğunda, aktris önemli bir karakteri canlandırmakta beklentileri karşılayacak başarıya ulaşamayabilir. İlk olarak 2011 yılında Doom filminin çekileceğine dair ortaya çıkan söylentilerin neden 7 yıl sonra gün yüzüne çıktığı ise bir merak konusu.

Beklentileri düşük tutmamız gerektiğini söylediğimiz bu film, çıktığında çok iyi puanlar alıp oyun filmlerinin makus talihini yenebilir de. Ne yazık ki bu iki Twitter paylaşımı ve eski söylentilerden başka elimizde film ile alakalı bir bilgi yok. Umutlarınızı kırmış olabiliriz ama söz konusu oyun filmleri olduğunda inkar edilemeyen bir gerçek ortaya çıkıyor. Bunun yanında ise, bir başka oyun serisinin filmi ile ilgili umut verici bir haberimiz var.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın