Uncharted: The Lost Legacy ile Uncharted serisi bitebilir

Uncharted: The Lost Legacy ile Uncharted serisi bitebilir

Naughty Dog, bu oyundan sonra daha fazla Uncharted oyunu geleceğini düşünmüyor.

En son, karşımıza Uncharted 4: A Thief’s End isimli yapıt ile çıkan, Sony ve Naughty Dog ekiplerinin çatısı altında bulunan bu popüler seri, çok uzun zamandır oyuncuların hayatında. PlayStation 3 ile hayatımıza giren bu seri, bu güne kadar 4 farklı ana oyun ile karşımıza çıktı ve hepsiyle de, oyuncuları eğlendirmeyi başardı. Fakat, karşımıza çıkan son, yani ana seriden 4. oyun, daha farklı bir şekilde karşımıza çıkmıştı. Çünkü daha önceden Naughty Dog ekibinden gelen açıklamalara göre bu oyun, serinin sonunu getirecekti. Buna rağmen, oyunun final sahnesinde bir devam oyunu, en azından bir yan seri oyununun sinyalleri verilmişti birçok oyuncuya göre. Bu konu hakkında hiçbir zaman konuşmamış olan geliştirici ekip, tekrar bir açıklama yaptı ve Uncharted: The Lost Legacy ile serinin bitme ihtimalinin olduğunu söyledi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Uncharted: The Lost Legacy ile Uncharted serisi bitebilir

Uncharted: The Lost Legacy oyununu bilmeyenler için söyleyelim: Bu oyun, PlayStation Experience 2016 sırasında duyurulan bir senaryo genişletmesi. Temelinde bağımsız bir oyun olan bu yapıt, serinin son oyunu kadar büyük değil. The Last of Us ile Left Behind ek paketi örneğini verebiliriz bu konuda sanırım. Tabii Left Behind’dan bayağı bir uzun olacak bu yapıt. Her neyse, geçtiğimiz saatlerde Game Informer bir açıklama yaptı ve bu açıklama ile Nisan 2017 sayısının ana konusunu duyurdu. Bu ana konu tabii ki Uncharted: The Lost Legacy idi. 2017 senesinin içerisinde, bilinmeyen bir zamanda çıkacak bu yapıt hakkında Naughty Dog ekibi de bazı açıklamalar yaptı Game Informer cephesine.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Geliştirici ekibin Game Informer tarafına yaptığı konuşmaya göre Uncharted 4: A Thief’s, Nathan Drake’in senaryosunu çok güzel bir şekilde sonlandırdı. Oyuncular artık farklı karakterlerle, ki bu noktada herkes Nathan Drake’in kızını düşünüyor, serinin devam edebileceğini düşünüyordu. Hatta Uncharted: The Lost Legacy oyununu da ilk işaret olarak gördü oyuncular. Biliyorsunuz, Uncharted: The Lost Legacy içerisinde ana karakter olarak karşımıza Chloe Frazer çıkacak. Fakat geliştirici ekibe göre, oyuncular bu konuda çok yanlış düşünüyor. Geliştirici ekibe göre, bu yapıtın ardında büyük bir plan bulunmuyor ve bu sadece bir senaryo genişletme paketi.

Uncharted: The Lost Legacy ile Uncharted serisi bitebilir

Naughty Dog bu konu hakkında, “Ekibin yeni bir Uncharted oyunu yapması çok düşük bir ihtimal. Asla, asla demem fakat elimizde The Last of Us Part II ve deneyecek çok başka fikirlerimiz var. Yeni Uncharted oyunları ile bu zor olacaktır. Eğer bir mucize sonucu 2 veya 3 takımlık bir stüdyoya dönüşsek, her şeyi yapabilirdik fakat tek takımlık bir ekibiz ve kaynaklarımız sınırlı. Seriyi devam ettirmek çok güzel olurdu çünkü o evreni gerçekten seviyoruz fakat başka fikirlerimiz de var.” diyor.

Uncharted: The Lost Legacy ile Uncharted serisi bitebilir

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.