Uncharted: The Lost Legacy için yeni konsept çalışmalar yayımlandı

Uncharted: The Lost Legacy için yeni konsept çalışmalar yayımlandı

Teşekkürler Game Informer.

Game Informer, bu ay bol bol Uncharted: The Lost Legacy oyununa yer verecek çünkü Mart 2017 sayılarında bu oyun bulunuyor. Zaten birkaç gün önce oyun hakkında bayağı bir bilgiyi, Game Informer sayesinde öğrenmiştik. Bu bilgilerin üzerine de yepyeni görseller yayımlandı. Yalnız yayımlanan bu görseller, oyunun oyun içi görselleri değil, direkt olarak konsept çalışmaları. Oyunun geliştirici gibi, Game Informer ile bu görselleri paylaşırken, “Uncharted: The Lost Legacy ile yaptığımız şey, Uncharted: Drake’s Fortune ve Uncharted 2: Among Thieves oyunlarından birçok güzel yönü geri getiriyor. Oyunu keşfettikçe, kendinizi küçücük hissedeceksiniz.” dedi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Uncharted: The Lost Legacy için yeni konsept çalışmalar yayımlandı

Sony çatısı altında bulunan tüm stüdyolar ve bu stüdyoların geliştirdikleri oyunlar

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Hatırlatmak için tekrar belirtelim, Uncharted: The Lost Legacy hakkında en son, “Bildiğiniz üzere bu oyunda 2 ana karakterimiz var: Chloe ve Nadine. Yayımlanan bilgilere göre Nadine, ana oyundaki Sam’in rolüne benzer bir role sahip olacak. Bu noktada, eğer henüz öğrenmediyseniz hemen söyleyelim, bizler oyun içerisinde Chloe karakterinizi kontrol ediyoruz. Her neyse, bilgilerin devamına göre oyun ilerledikçe, iki karakter arasındaki bağ da değişiyor ve bu değişim, hem oynanışa, hem de senaryoya etki ediyor. Eğer serinin 4. oyununu oynadıysanız, bu genişleme paketinin senaryosu sizlere biraz daha, “Kişisel” gelebilir. Geliştirici ekip, açıklamaların devamında oyunun büyüklüğüne değindi ve bu paketin, bu güne kadar yaptıkları en büyük bölüm olduğunu belirtti. Söylenene göre bu oyunun bölümü, ana oyundaki Madagaskar bölümünden oldukça büyük. Eğer 4. oyunu oynadıysanız, mutlaka hatırlarsınız Madagaskar bölümünü. Devasa bir açık dünyaya sahipti. Ayrıca oynanış hakkında başka bir detay daha verildi. Söylenene göre karakterimiz, oyun içerisinde rastladığı birçok detayı, telefonuna kaydediyor. Sanırım bu mekanik, ana oyunda Nathan’ın not defteri gibi olacak. Bu arada, oyun içerisinde kullanılacak telefon da Xperia olacaktır herhalde.” demiştik.

uncharted-the-lost-legacy-outdoor-concept-02

Son olarak da, “Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu oyunlarına gelen geri bildirimleri dinlediklerini belirten geliştiriciler, bu yüzden Uncharted: The Lost Legacy paketinde daha fazla bulmacanın olacağını fakat yardımcı karakterlerin, daha az yardım edeceğini belirtti. Ayrıca bu oyun ile seriye yepyeni bir mekanik de katılacak. Bu mekanik ise birçok RPG oyunundan hatırlayabileceğiniz, maymuncuk ile kapı açma. Bu mini oyun ile, paketin birçok ekstra içeriğine erişebiliyormuşuz. Örnek vermek gerekirse, özel diyaloglar, toplanabilir ögeleri ve özel karşılaşmaları söyleyebiliriz sanırım. Yani bu yeni mekanik, oyun içerisinde oldukça önemli olacak ve bizler de her kapıyı zorlayacağız sanırım.” demiştik.

Sony çatısı altında bulunan tüm stüdyolar ve bu stüdyoların geliştirdikleri oyunlar

uncharted-the-lost-legacy-outdoor-concept-03

uncharted-the-lost-legacy-outdoor-concept-04

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.