Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 04.01.2018

Uncharted: Kayıp Miras ve 50 Cent: Blood on the Sand isimli video oyunlarında kreatif yönetmenlik yapmış olan; The Last of Us , Grounded: Making the Last of Us ve Transformers: Dark of the Moon yapıtlarına da emek vermiş olan Shaun Escayg, 7 yıl ardından Naughty Dog ekibinden ayrıldı. Bu ayrılık ile birlikte Naughty Dog, son 8 ay içerisinde 2 önemli ismini kaybetmiş oldu. Bu isimlerden bir tanesi tabii ki Shaun Escayg. Diğer ise efsanevi Bruce Straley.

Uncharted: Kayıp Miras

Bruce Straley ise daha önceden Uncharted 4: A Thief’s End, The Last of Us: Left Behind, The Last of Us ve Uncharted 2: Among Thieves isimli video oyunlarına yönetmenlik yapmıştı. Uncharted: Kayıp Miras projesinde yer almamış olan bu isim ayrıca Uncharted: Drake’s Fortune oyununda da sanat yönetmenliği yapmıştı. Peki, Naughty Dog ekibinden bu kadar kişi ayrılırken, The Last of Us Part II projesinde kimler çalışıyor?

Öncelikle, The Last of Us Part II sadece tek bir yönetmen tarafından yönetiliyor. Bu isim de zaten ekibin bir diğer efsanevi ismi olan Neil Druckmann. Senaryo da hem Neil Druckmann, hem de Halley Wegryn Gross tarafından yazılmakta. İşin müzik kısmında ise her zamanki gibi Gustavo Santaolalla var.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.