Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 25.12.2017

Hani birkaç ay önce Sony tarafından piyasaya sürülmüş bir yarış oyunu vardı, hani herkesin fanatikliğini yaptığı, bizim ise sizlere inceleme yazısında oyunun gerçeklerini sunduğumuz o oyundan bahsediyoruz. Eğer hangi oyun olduğunu anlayamadıysanız, Gran Turismo SPORT efendim. İnterneti olmayan oyuncuyu adeta tokatlayan Gran Turismo SPORT, şu sıralar bu problemi düzeltmeye çalışsa da, bu PlayStation 4 konsoluna özel oyuna bir sopa da başka bir PlayStation 4 konsoluna özel oyunun yönetmeninden geldi. Bu yönetmen de Uncharted: The Lost Legacy projesinin yönetmeni idi.

Gran Turismo SPORT

Uncharted: The Lost Legacy oyununun yönetmeni olan Kurt Margenau belli ki yakın bir zamanda Gran Turismo SPORT oynamış ve haklı olarak da sinirlenmiş. Çünkü eğer internet bağlantınız yoksa veya oyunun sunucuları problemliyse, ki %99 oranla sunucu sürekli problemli oluyor, oyun içerisinde hiçbir şey yapamıyorsunuz. Oyuna geçtiğimiz günlerde sonunda bir çevrim içi modu geldi ama bu çevrim içi modda da, arcade modunda da eğer internet bağlantınız yoksa, ilerleyişiniz kaydedilmiyor. Yani, 10 saat boyunca yarışsanız bile, eğer internetiniz yoksa, o 10 saatlik yarışınız çöpe gidiyor. İşte bunu deneyimleyen Kurt Margenau, sinirini Twitter üzerinden gösterdi.

Kurt Margenau, “Sunucular hala açık değil. Çevrim dışı modda da oyunu kaydedebilsek çok kötü olmazdı herhalde. Bunu böyle yapmak kimin fikri idi? Bu oyun bir sürüş simülasyonu değil, daha çok oldukça güzel bir yılbaşı müziği eşliğinde araba fotoğrafları çekme simülasyonu.” dedi Twitter üzerindeki gönderilerinde. Açıkçası, kendisi bu açıklamalarında kesinlikle haklı. Eğer bir video oyunu, sadece internet üzerinden çalışacak ise, kayıtlar bile internet ortamında saklanacaksa, o oyunun sunucuları 7 gün, 24 saat boyunca sorunsuz bir şekilde çalışmalı. Eğer bunu beceremeyecekseniz, oyununuzu da o şekilde geliştirmeyeceksiniz. Bu kadar basit.

1 kişiye çekiliş ile Dead Rising 4: Frank’s Big Package (PlayStation 4) veriyoruz

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.