Uncharted filminin senaryo yazarı belli oldu!

Uncharted filminin senaryo yazarı belli oldu!

Şu filmin çekimleri de bir başlayamadı be arkadaş.

PlayStation markasına özel olan Uncharted serisini hangimiz sevmedik ki deliler gibi? Hangimiz oynamadık başından kalkmadan saatlerce? Bu kadar sevilesi bir senaryo, bu kadar sağlam kurgulanmış karakterler ve bu kadar samimi bir havaya sahip oyun sayısının azlığından olsa gerek bu sevgimiz. 2011 tarihinden beri gözümüz, kulağımız Uncharted filminin üzerinde, fakat çekimler bir türlü başlayamadı. Mark Wahlberg’in Nathan Drake’i canlandıracağı, David O. Russell’ın filmin yönetmenlik koltuğunda oturacağı konuşuldu. Variety‘nin haberine göre geçtiğimiz günlerde Sony, Joe Carnahan’ı filmin senaryo yazarı olarak işe aldı ve beklentilerimiz tekrar yükselmeye başladı.

joe-carnahan-2014-e1412720962355

Halihazırda Bad Boys 3 filminin yönetmenliğini yapan Joe Carnahan, son derece tecrübeli bir isim. Örnek olarak verebileceğimiz Smokin’ Aces, The A-Team ve The Grey gibi filmlerde hep Joe Carnahan’ın imzası bulunuyor. Ayrıca The Blacklist ve State of Affairs gibi televizyon dizilerinde de emeği geçen isimlerden. Yaptığı açıklamada, “İki projeyi de aynı anda yürütmeyi çok isterdim, bu harika olurdu, fakat şu an sadece senaryoyu yazmakla yükümlüyüm.” şeklinde konuştu ve Uncharted filminin senaristlik kısmında yer alacağını açıkça beyan etmiş oldu. Joe Carnahan ayrıca, “Arkeoloji, şu günlerde zaten eski devirlerde kalmış durumda ama bu dünya beni her zaman etkilemiştir. Özellikle bir müzeye gittiğinizde ve gördüğünüz bir parçanın nasıl oraya kadar geldiğini merak etmek gibi. Dahası, Uncharted’ın kendisi çok popüler durumda ve bu teklif benim için geri çevrilemez bir fırsattı.” şeklinde fikirlerini belirtti.

Film için henüz herhangi bir oyuncu işe alınmadı. İyi haberler de yok değil, Charles Roven, Avi Arad ve Alex Gartner filmin yapımcıları olacaklar. Sony’den Jonathan Kadin, yetkili kişi olarak filmin denetimini yapacak. Ayrıca belirtmekte fayda var, Nathan Drake’e sesiyle can veren Nolan North, 2015 yılında verdiği bir demeçte serinin hayranlarının bir Uncharted filmine karşı olduğunu belirtmişti, hemde başrol oyuncusu kim olursa olsun. Filmin çıkış tarihi olarak 30 Haziran 2017 listelenmiş durumda ve umarız bu tarihten ileri bir tarihi beklemek zorunda kalmayız. Joe Carnahan’ın filmi yönetmesi ihtimali de göz önüne alınırsa, bu tarih değişkenlik gösterebilir. Sanırım biraz daha bekleyebiliriz, sonuçta sabır bir erdemdir, değil mi sevgili okur?

uncharted4_thiefsend_17home_02

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın