Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ertuğrul Emanet, Editör Yazım tarihi: 22.01.2021

İlk olarak 2007 yılında karşımıza Uncharted: Drake’s Fortune ile çıkan ve özellikle 2. oyunu sayesinde oyuncuların kalbinde büyük bir yer fetheden Uncharted serisinin yeni hedefi ise bu harika deneyimi beyaz perdeye taşımak. Yeni dediğimize bakmayın, aslında Sony bu proje üzerinde uzun yıllardır çalışıyor. Bir türlü olgunlaşamayan ve defalarca yönetmen değiştiren bu talihsiz film; son olarak filmin 7. yönetmeni olma unvanını taşıyan Ruben Fleischer’ın başa gelmesiyle tünelin sonunu görmeye başlamıştı.

Korona virüs salgını nedeniyle 8 Ekim 2021’e ertelenen Uncharted, filmden sürekli olumlu haberler gelmeye başlamasıyla gösterim tarihi geriye çekilerek 16 Temmuz 2021 tarihine alınmıştı. İlk olarak Tom Holland’ın setten paylaştığı fotoğraflar ve sonrasında gelen bu tarih değişikliği hepimizi fazlasıyla umutlandırmıştı. Setten son paylaşılan resimler ile oyun serisinin ruhunu yakaladığı görünen filmden kötü haber ne yazık ki gecikmedi. Sony’den gelen açıklamaya göre temmuz ayından yaklaşık 7 ay ileriye ertelenen film, 11 Şubat 2022’de gösterime girecek. Son olmasını umduğumuz bu ertelenme haberi bizi üzse de şaşırtmadı. Malumunuz yaşanan pandemi ve hala sinemaların içinde bulunduğu belirsizlikler nedeniyle birçok film aynı kaderi paylaşmak zorunda kalıyor.

Sony geçtiğimiz haftalarda; kendi özel oyunlarını konu alan üç film ve yedi ayrı dizi projesi üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Bu nedenle başrollerinde Tom Holland (Nathan Drake) ve Mark Wahlberg’ün (Victor Sullivan) yer aldığı Uncharted, aslında bir devrin de başlangıcı olma niteliğini taşıyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.