Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Berker Ayık, Editör Yazım tarihi: 14.05.2015

Naughty Dog yeni motion capture sistemi hakkında bazı bilgiler verdi. Gelişticilerin dediğine göre gerçeğe en yakın yüz animasyonlarını yeni Uncharted oyununda görebileceğiz!

uncharted_4_a_thiefs_end

Uncharted 4: A Thief’s End, Naughty Dog‘un ilk PlayStation 4 deneyimi olacak. Daha önce The Last of Us’ın elden geçirilmiş hali olan The Last of Us: Remastered sürümünü çıkartmışlardı. Bu sürüm sadece grafiksel olarak gelişim sağlıyordu. Naughty Dog, Uncharted 4: A Thief’s End’i sadece PlayStation 4 için geliştirdiğinden dolayı cihazın tüm kapasitesini kullanacak.

GamesTM‘yle röportaj yapan yazar Josh Scherr ve baş tasarımcı Ricky Cambier , oyunda çok fazla detay ve esneyebilen yüz animasyonları olacağını açıkladılar. Örnek olarak, Nate tırmanırken kamerayı ona doğru çevirirseniz tırmanın verdiği yoruculuğu yüzünü buruşturmasından anlayabileceksiniz. Yazar Scherr: “Yüz animasyon sistemimizi tamamen yeniledik. Önceki Uncharted oyunları ve The Last of Us’ta karakterlerin yüzlerinde 90-100 arası kemik vardı. Joel ve Ellie acı çektiğinde ki detay çok fazlaydı. Bu oyunlarda saygıdeğer Troy Baker ve Ashley Johnson vardı onlar bize çok katkıda bulundular. Uncharted 4’te karakterlerin yüzünde 300-500 arası kemik olacak. Eski oyunlarda oyun kayıt olurken, 10-15 kare saniye oranı olmaktaydı. Yeni sistemimizde bu oran 30 kare saniye olacak.

Baş Tasarımcı Cambier: “Yeni cihazla beraber seçeneklerimiz gerçekten çok arttı. Oyuna, istediğimiz her şeyi rahatlıkla ekleyebiliyoruz. Oyuna bazı şeyleri eklemek için hala zamanımız var. Oyuna ağaç çeşitliği, yoğunluğu ekleyeceğiz. Çevresel etkiler oyundan ön planda olacak.

Uncharted 4, 2016‘nın ilk çeyreğinde satışa çıkması bekleniyor. Sadece PlayStation 4 için çıkacak olan oyunu E3 2015‘te ayrıntılı şekilde görmeyi umuyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.