Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 15.01.2018

53 yaşında video oyunu sektöründe çalışan bir bayan olan Amy Hennig, aktif olarak çalıştığı dönemlerde oyuncuların karşısına sayısız yapıt ile çıktı. Bu yapıtlardan bazılarını sizler eminim ki çok iyi biliyorsunuzdur. Mesela Uncharted 3: Drake’s Deception, Lara Croft and the Guardian of Light, Uncharted 2: Among Thieves ve Uncharted: Drake’s Fortune. Amy Hennig aslında Uncharted serisinin orijinal yönetmeni ve yazarı. Yani, bu seriyi bizlere kazandıran isim. İşte bu isim, yaptığı yeni açıklamalarda biraz moral bozucu cümleler kurdu. Dilerseniz bu açıklamalara haberimizin devamından, birlikte göz atabilirsiniz.

Uncharted serisini bizlere kazandıran isim, 2011 senesinden beri piyasaya oyun sürmedi

Polygon ekibine verdiği kısa bir röportajda Amy Hennig, “28 sene boyunca 15 oyun üzerinde çalıştım. Bu oyunlardan hepsi yayımlanmadı. Şimdi o geçmişime bakıyorum ve, eğer bir oyunu yapmak 3-4 sene sürüyorsa, ben de 53 yaşındaysam, acaba daha kaç tane oyun yapabilirim ve piyasaya sürebilirim, diyorum. 2011 senesinden beri hiçbir oyunum piyasaya sürülmedi ve bu beni gerçekten üzüyor. Uncharted 4: A Thief’s End üzerinde birkaç sene çalıştım ama eski rolümde değildim. Ayrıca eski Visceral Games ekibinin Star Wars oyunu üzerinde de çalıştım. Bu son oyun ile neler olacağını çok merak ediyorum.” dedi.

IMDb profiline göre Amy Hennig, 12 farklı projede yazarlık, 8 farklı projede yönetmenlik, birkaç farklı diğer projelerde de yapımcılık gibi roller üstlendi. Açıkçası kendisi oldukça güzel bir geçmişe sahip. Eğer yeni bir Uncharted oyunu görürsek, Amy Hennig isimini de kesinlikle ekipte istiyoruz. En azından birkaç küçük şey katmalı diye düşünüyoruz projeye. Son olarak, bahsi geçen Star Wars projesinin de piyasaya sürülmesini umuyoruz. EA bu konuda güzel bir karar verir herhalde, değil mi?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.