Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.03.2022

Günümüzde birçok haberin konusu artık Ukrayna ile alakalı oldu. Oyun dünyası da, bu savaştan büyük bir oranda etkilenmiş durumda. Ukrayna’ya yardımcı olmak isteyen oyun şirketleri, Rusya’ya karşı kapılarını kapatırken, bir de destek olmak amacı ile para toplayan var. itch.io üzerinde yer alan yeni bir oyun paketi ile Ukrayna için destek toplanırken, aynı zamanda 10 dolar karşılığında nerdeyse 1000 oyun satılıyor. Dahası da, bu 1000 civarı oyundan 600 tanesi de, daha önceden hiçbir paket içerisinde yer almamış oyunlar. Liste içerisinde gerçekten çok kaliteli ve oyuncular tarafından çok sevilmiş oyunlar da yer alıyor.

Ukrayna için destek olurken 1000 civarı oyun sahibi olmak da mümkün

Paketin açıklamasında yer alan bilgilere göre, 700’den fazla geliştirici bu projede yer alıyor. Gelirlerin tamamı, International Medical Corps ve Voices of Children arasında paylaştırılacak. International Medical Corps, Ukrayna’daki ve komşu ülkelerdeki sivillere yardımcı olurken, Voices of Children da, savaştan dolayı psikolojik sorunlar geçiren çocuklar için psikolojik destek sunan bir kuruluş.

Haberimizde sizlere bahsini ettiğimiz paketi satın aldığınızda, DRM bulunmayan oyunlar, oyunculara veriliyor. Steam ve benzeri dijital oyun kütüphaneleri için kodlar verilmiyor. Bütün indirmelerinizi, itch.io üzerinden gerçekleştirmeniz gerekiyor. Oyunlara göz gezdirmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. TL’ye çevirdiğimizde bile aşırı karlı bir satın alım yapmış oluyoruz. Buraya tıklayarak, haberimizin konuğu olan bu pakete göz gezdirebilir ve dilerseniz de satın alarak, bütün oyunlara sahip olabilir, aynı zamanda Ukrayna’ya bir destekte bulunmuş olabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.