Ubisoft’tan PS4 için “hoş bir sürpriz” yorumu

Ubisoft’tan PS4 için “hoş bir sürpriz” yorumu

Ubisoft için PS4 en iyisi!

PlayStation 4′ün eski konsollarından bilinen en büyük farkı kendine has gizli bir yapı kullanmayacak olması. Bu konu haliyle en çok oyun geliştiricilerini sevindirdi. Bu geliştiricilerden biri de Ubisoft ve PS4’ten ne kadar memnun olduklarını şöyle belirtiyorlar.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

rsz_ubisoft-booth_010-1280Ubisoft Montreal CEO’su Yannis Mallat “PlayStation 4 hakkında konuşabileceğim en önemli konu, bu çocukların (PS4 geliştiricileri) radikal bir değişikliyle gitmiş olmalarıdır” dedi.

Açıklamasına; “Size bir anımı anlatmak istiyorum” diyerek devam eden Mallat; “Prince of Persia: Sands of Time’da oyun geliştiricisi olarak görev aldığım yıllarda Assassin’s Creed çekirdek takımında çalışan çok önemli bir programcıyı bize yardım etmesi için ikna etmiştik”.

“Ve bir gün masasının üstünde tamamen Japonca harflerden oluşmuş siyah bir kitap duruyordu ve ben de ‘Bu kitapta neyin nesi?’ diye sordum. Sonra anladım ki o kitap PS2 kodlama için dokuman desteğiymiş! İşte bu yüzden PS2’yi tam anlamıyla çözmek için Japonca öğrenmek istedim”

“O gün PlayStation 2 için oyun geliştirmenin ne kadar zor olduğunu anladım. PlayStation 3 için bunun olmamasını umuyorduk ama o daha zor bir donanım yapısı ile karşımıza çıktı. İşte bu yüzden PlayStation 4’ün tanıdık ve basit donanımsal yapısı için hoş bir sürpriz diyebiliriz” diyerek PlayStation konsolları için düşüncelerini bizlerle paylaştı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PS4’ün bilindik ve basit donanımsal yapısı olacağı için birçok oyun firması çok sevinçli. Bakalım bu yeni donanımsal yapı PS4’ü ana oyun geliştirme platformuna dönüştürebilecek mi? Bizi takip etmeye devam edin.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.