Ubisoft Pokémon GO’yu kıskanmış!

Ubisoft Pokémon GO’yu kıskanmış!

Ubisoft'tan arttırılmış gerçeklik oyunu mu geliyor?

2016-2017 mali yılının ilk çeyreğinin konuşulduğu Ubisoft toplantısında, firmanın CEO koltuğunda oturan Yves Guillemot’a yöneltilen “Nintendo ve Pokémon GO’nun başarısı hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna gelen cevap hayli ilginç.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

asscreedGO

Yves Guillemot, cevabında; Ubisoft olarak Nintendo’nun başarısından oldukça etkilendiklerini hatta, kendi arttırılmış gerçeklik oyunlarını yapabileceklerini söyledi. Tabii çakma Pokémon GO değil, özgün bir oyun yapacaklarını ve daha uzun süre bekleyeceğimizi de ekledi. 

Bu bilgiler ışığında kendi komplo teorilerimizi düşünmeden edemedik. Acaba Assassin’s Creed dünyasında geçen bir arttırılmış gerçeklik oyunu nasıl olur? Ya da Watch Dogs? Hatta Splinter Cell? Gerçek hayatta gözetleme kulelerine tırmanıp, saman balyalarına atlamak ister miyiz, bilemiyoruz. Belki de Watch Dogs’taki gibi radyo kulelerini ele geçirip, sanal dünyada siber saldırı yaparız.

Teknolojinin bu hızla gelişmesi, önümüzdeki günlerde nelerle karşılaşacağımızı görmeyi zorlaştırıyor. Ancak, sanal gerçeklik (VR) ve arttırılmış gerçeklik ile ilgili projeleri görmek için sabırsızlanıyoruz. İyi oyunlar.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.