Ubisoft şirketinin 2017-2018 mali yılının rapor özeti

Ubisoft şirketinin 2017-2018 mali yılının rapor özeti

Assassin’s Creed Origins, Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands ve daha fazlası hakkındaki detaylar, yazımızda.

Ubisoft ekibi sonunda finansal yıllık raporlarını yayımladı. 2017-2018 finansal yılının raporlarını yayımlayan ekip, bu raporlar ile oldukça ilginç bilgiler de verdi. Bizler de şimdi elimize geçen tüm bu bilgileri, sizlere tek bir yazıda aktarmaya çalışacağız. Yazımız biraz uzun olacağı için girişi uzatmadan konuya geçelim. Ekip öncelikle sattıkları oyunların, en çok hangi platformlarda satıldığını yayımladı. Bu raporlara göre ekibin sattığı oyunların %44 kadarı PlayStation 4 üzerinde, %25 kadarı Xbox One üzerinde ve %15 kadarı da PC üzerinde sattı. Geri kalan yüzdeler ise eski nesil konsollar ve diğer platformlar olarak belirtildi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ubisoft şirketinin 2017-2018 finansal yılının rapor özeti

Platformlar haricinde, Ubisoft ekibinin en çok hangi bölgelerde satış yaptığını da öğrendik. Yayımlanan istatistiklere göre, bu şirket tarafından satışa çıkan oyunların %47 kadarı Kuzey Amerika bölgesi içerisinde, %39 kadarı da Avrupa bölgesi içerisinde sattı. Geriye kalan rakamlar da, “Dünyanın geri kalanı.” şeklinde söylendi. Satış rakamları ardından dilerseniz biraz da para konuşalım. Ubisoft ekibinin orijinal olarak 2017-2018 finansal yılı için hedeflediği kazanç 640 milyon euro idi fakat ekip, 725 milyon euro kazanmayı başardı. Ubisoft, geçen finansal seneye göre %36 daha fazla kazanç elde etmiş oldu.

Ekip para basmaya devam ederken, Assassin’s Creed Origins oyunu 2017 senesinde en çok satan üçüncü video oyunu olmayı başardı. Ayrıca bu oyunu oynayan oyuncu sayısı da, serinin diğer oyunlarına göre ikiye katladı. Tabii Ubisoft sadece Assassin’s Creed Origins konuşmadı, Tom Clancy markası da konuşuldu. Yapılan açıklamalara göre şu an 60 milyon oyuncu Tom Clancy oyunlarını oynuyor. Bu oyunlardan olan Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, 2017 senesinin en çok satan yedinci oyunu olmayı başardı. Bir başka Tom Clancy oyunu olan Tom Clancy’s The Division ise 1.8 güncellemesi ile oyuncu sayısını tam ikiye katladı.

Tabii ki her şey silah ve mermi değil. Ubisoft ekibinin yepyeni serilerinden olan For Honor da bir başarı elde etti. Yapılan açıklamalara göre For Honor, 2017 senesinde Twitch üzerinde en çok izlenen beşinci oyun idi. Son olarak Ubisoft ekibi, 2018 senesinin bu çeyreğinde neleri piyasaya süreceğini de belirtti. Ubisoft, Mart 2018 sonuna kadar Assassin’s Creed Rogue Remastered, Far Cry 5, Assassin’s Creed Origins için iki ek paket ve South Park: The Fractured But Whole için bir ek paketi piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın