Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 23.06.2021

Ubisoft, Far Cry 6 isimli yapımın 7 Ekim 2021’de dünya çapında Xbox Series X|S, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4, Stadia, Amazon Luna ve Windows PC için hem Epic Games Store’da hem de Ubisoft Store’da çıkmasıyla Far Cry serisinin yayımlanacak ürün yelpazesinin önemli ölçüde genişlediğini açıkladı. Dünya çapında önde gelen yayıncılarla bir dizi yeni ortaklık sayesinde serinin hayranları, ünlü Far Cry hayatta kalma fantezi evreninden ve zorlayıcı kötü karakterlerinden ilham alan yeni capcanlı transmedya hikâye içeriklerini keşfedebilecekler.

Ubisoft Far Cry 6 ile birlikte ürün yelpazesini de genişletiyor

The Art of Far Cry 6

Dark Horse Books ve Ubisoft Toronto, okuyucuları capcanlı Yara adasında görsel bir yolculuğa çıkaracak güzel bir kitap olan The Art of Far Cry 6’yı oluşturmak için güçlerini birleştirdi. Konsept çizimleri, karakter tasarımları ve şaşırtıcı ortamlar ile manzaralar içeren büyük boy tam renkli kitap; Antón Castillo’nun rejimi, Libertad gerillaları ve onların kurnazca hazırlanmış cephaneleri hakkında kapsamlı bilgiler sunuyor. The Art of Far Cry 6, 12 Ekim 2021’de kitapların satıldığı her yerde satışa sunulacak.

Far Cry: Rite of Passage hardcover edition

Hayranların en sevdiği kötü adamları bir araya getiren Dark Horse çizgi roman serisi Far Cry: Rite of Passage, iktidara ulaşmaya giden karmaşık yolun gerçekçi bir hikayesidir. Hikâye, Başkan Antón Castillo’nun tek oğlu Diego’nun on üç yaşına yeni basmasıyla başlıyor. Ancak bu doğum günü bir kutlamadan daha fazlası, hatta ergenliğe geçiş töreni olacaktır. Antón, Diego’ya liderlik konusunda önemli dersler vermek istiyor ve üç efsanevi adamın mahvolması hakkında, duyduğu ikaz niteliğindeki hikayeleri anlatıyor: Vaas Montenegro, bir korsan, Pagan Min, bir diktatör ve Joseph Seed, bir vaiz.

3 sayılık mini serinin ilki şimdiden ABD, Kanada ve Birleşik Krallık’ta çıktı. Far Cry: Rite of Passage ciltli bir formatta toplanacak ve 30 Kasım 2021’de hem İngilizce olarak bahsi geçen ülkelerde hem de dünyanın diğer bölgelerinde yayınlanacak. Bryan Edward Hill tarafından yazılan, Geraldo Borges tarafından çizilen, Michael Atiyeh tarafından boyanan ve Comicraft tarafından yazılan seri, sanatçı Matt Taylor’ın kapak tasarımlarını da içeriyor.

Far Cry: Esperanza’s Tears

Far Cry 6’nın baş karakteri Juan Cortez için barışçıl bir yaşam mümkün değildir: Profesyonel bir gerilla olarak uzmanlığını dünya çapında çeşitli siyasi ve suç örgütlerine sunuyor. Antón Castillo yeniden iktidara gelirken, son sözleşmesi onu Yara’dan uzaklaştırıyor. Tantalium adlı çok değerli bir metalin odak noktası hâline geldiği bir Güney Amerika ülkesi olan Santa Costa’da ünlü bir üniversite öğretmeni tarafından yönetilen alçak gönüllü bir devrimci hareket tarafından örgütlenen Juan, ölümcül bir tuzağa düşer. Bu adrenalin yüklü çizgi roman, büyüleyici karakter kadrosuyla vahşi, aksiyon dolu bir hikâyede Far Cry 6 sinematik evrenini yeniden ziyaret ediyor. Mathieu Mariolle tarafından yazılan ve Salaheddine Basti’nin yardımı ile Afif Khaled tarafından çizilip renklendirilen Far Cry: Esperanza’s Tears, kasım 2021’de Glénat Editions tarafından yayınlanacak.

The Far Cry Survival Manual

The Far Cry Survival Manual’da gazeteci Hunter Nash, hem en ekstrem durum ve ortamları keşfetmek hem de hayatta kalmak için Rook Adaları, Montana’nın Hope County’si, Yara Cumhuriyeti ve ötesine yaptığı tehlikeli yolculukları anlatıyor. Kitap, sevdikleri oyunlardan esinlenerek hayatta kalma, kendini savunma, ekstrem sporlar, akrobasi sürüşü ve daha pek çok konuda pratik ipuçlarıyla okuyucuları Far Cry evrenine çekiyor. The Far Cry Survival Manual, 21 Eylül 2021’de Insight Editions tarafından yayınlanacak.

Far Cry Ürün Direktörü Marie-Joëlle Paquin, “Böylesine yetenekli üretici ve yayıncı gruplarla bu kitaplar üzerinde iş birliği yapmak gerçek bir zevkti. Hayranlarımıza, çok zengin Far Cry evrenimizi daha fazla keşfetme fırsatı sunuyor olmaktan son derece heyecanlıyız.” şeklinde açıklama yaptı.

Ubisoft Toronto tarafından geliştirilen Far Cry 6, oyuncuları Karayipler’in kalbinde geçmişte donup kalmış bir tropik cennet olan Yara’da geçen modern bir gerilla devriminin adrenalin dolu dünyasına çekiyor. Yara yerlisi Dani Rojas olarak oynayan oyuncular, ada ulusunun tamamını keşfedecek ve halkını, Hollywood yıldızları Giancarlo Esposito (The Mandalorian, Breaking Bad) tarafından hayata geçirilen diktatör Antón Castillo ve de Anthony Gonzalez (Coco) tarafından canlandırılan genç oğlu Diego’nun baskıcı yönetiminden kurtarmak için devrime katılacak. Far Cry 6 solo veya 2 kişiyle koop olarak oynanabilir ve 7 Ekim’de tüm dünyada Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation , PlayStation 4, Stadia, Amazon Luna ve Windows PC için sadece Epic Games Store ve Ubisoft Store’da çıkacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.