Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 14.06.2018

Ubisoft E3 2018 sunumu sırasında Tom Clancy’s The Division 2 ve Assassin’s Creed Odyssey gibi pek çok oyun tanıtıldı. Büyük duyurular ve detaylı tanıtım videoları ile bizlere gösterilen tüm Ubisoft oyunlarını sizler için listeliyoruz. İşte karşınızda E3 2018 sırasında Ubisoft tarafından gerçekleştirilen bütün duyurular ve tanıtımlar.

E3 2018 sırasında Beyond Good and Evil 2 ve Just Cause 2019 gibi heyecanla beklenen oyunların duyurulduğuna tanık olduk. Üstelik duyurular yalnızca videolardan ve görsellerden ibaret de değildi. Konferans sırasında tanıtılan pek çok oyun, yeni bilgiler veya çıkış tarihi detayları ile bizlerle buluştu. Hemen aşağıda sizler için hazırladığımız bahsettiğimiz bu Ubisoft oyunlarının tam listesi ve bilgileri bulunuyor. Bakalım Ubisoft E3 2018’de neler yapmış.

Ubisoft E3 2018: The Division 2, Assassin’s Creed Odyssey ve dahası

Assassin’s Creed Odyssey

Pek çok oyuncunun heyecanla beklediği yeni Assassin’s Creed oyunu, E3 2018 sırasında duyuruldu. Daha önceden sızdırılan oyun isminin ve temanın doğrulandığı sunumda, oyunun çıkış tarihi de açıklandı. Assassin’s Creed Odyssey 5 Ekim 2018 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One kullanıcıları ile buluşacak. Oyunun Xbox One X ve PlayStation 4 Pro konsollarının gücünü tamamen kullanacağını ve bunlara ek özellikler sunacağını da ekleyelim.

Ubisoft Quebec tarafından üç yıldır geliştirilmekte olan oyun, bizleri bu sefer Yunanistan’a götürüyor. Kadın veya erkek olarak belirleyebildiğimiz ana karakterimiz ile Peloponez Savaşı döneminde mücadele edeceğiz. Alexios veya Kassandra adındaki Sparta’lı karakterlerimizden birisi ile ailemizin soyunu kontrol etme yolunda yürüyoruz. Dilerseniz, hemen aşağıdan bu oyun ile ilgili güncel haberlerimize göz atabilirsiniz.

Ubisoft E3 2018: The Division 2, Assassin’s Creed Odyssey ve dahası

Tom Clancy’s The Division 2

Tom Clancy’s The Division, daha önce görülmemiş bir açık dünya konseptini ele almış ve oyuncu havuzunu yaratmayı başarmıştı. Ubisoft, bu oyunun başarısını takip ederek ikinci oyun olan Tom Clancy’s The Division 2’yi oyunculara sunuyor. 15 Mart 2019 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan oyun, bizleri bu sefer ABD’nin başkenti Washington’a götürecek. Oyunun PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için çıkış yapacağını da ekleyelim.

Oyun sonu içeriklerinin ilk oyuna göre çok daha zengin olduğu Tom Clancy’s The Division 2, “Raid” modunu da oyunculara sunacak. Destiny ile pek çok oyuncunun aşina olduğu bu modun Ubisoft tarafından nasıl ele alınacağı ise merak konusu. Oyunun E3 2018 sırasında paylaşılan tanıtım videosu da dahil olmak üzere tüm güncel haberlere hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

Ubisoft E3 2018: The Division 2, Assassin’s Creed Odyssey ve dahası

Transference

Ubisoft’tan daha önce görmediğimiz türde ve yapıda bir oyunun bu sene E3 2018 sırasında duyurulduğunu söyleyebiliriz. Transference, bir gerilim oyunu olarak Elijah Wood’un katkıları ile birlikte bizlere sunulacak. Ubisoft Montreal ve SpectreVision ortaklığı ile geliştirilen bu oyun, oldukça ilginç bir konuyu ele alıyor. Bozulmuş bir hatıra simülasyonundan nasıl kaçacağınızı nereden bilebilirsiniz ki?

Geliştiriciler, oyun boyunca ipuçları bulmanız ve bunlar ile bulmacaları çözmeniz gerekeceğini belirtiyor. Bir bilgisayar bilimi uzmanı olan Raymond Hayes, ailesi ile ilgili anılarını bir simülasyon olarak bilgisayar ortamına yerleştiriyor. Bu simülasyon bozulduğunda ise, oyuncu olarak bizlere başımıza geleceklerden kurtulmak düşüyor. Dilerseniz, hemen aşağıdan bu oyun ile ilgili güncel haberlere ulaşabilirsiniz.

Ubisoft E3 2018: The Division 2, Assassin’s Creed Odyssey ve dahası

Starlink: Battle for Atlas

Ubisoft Toronto tarafından geliştirilmekte olan Starlink: Battle for Atlas bir aksiyon-macera oyunu olarak tanıtılıyor. Bir açık dünya oyunu olan Starlink, 16 Ekim 2018 tarihinde piyasaya sürülecek. Yani oyun için diğer pek çok isimde olduğu gibi 2019 yılına kadar beklemeniz gerekmiyor. Nintendo Switch, PlayStation 4 ve Xbox One cihazları için oyunculara sunulacak olan oyun Xbox One X için geliştirilmiş özellikler de sunacak.

Şu andan itibaren ön sipariş yolu ile satın alabileceğiniz oyun, geniş bir karakter ve oynanış çeşitliliği sunuyor. Nintendo Switch konsolunun gücünden faydalanacak olan Ubisoft, bizlere Switch’in büyük bir açık dünyanı kaldırabileceğini Zelda’dan sonra kanıtlayacak. Düşmanları ortadan kaldırmanızın ve görevleri tamamlamanızın pek çok yolu olduğu bu oyun, çıkış yaptığı dönemde bir hayli konuşulacak gibi görünüyor.

Ubisoft E3 2018: The Division 2, Assassin’s Creed Odyssey ve dahası

Trials Rising

Trials markasının en yeni oyunu olan Trials Rising, etkileyici bir motor deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Dünya çapındaki çıkışını Şubat 2019’da gerçekleştirecek olan oyunun E3 2018 sunumunun da bir hayli eğlenceli geçtiğini söyleyebiliriz. PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarının yanı sıra Nintendo Switch için de çıkış yapacak olan Trials Rising ön sipariş yolu ile satın alınabiliyor. Oyunun bir önceki oyundan çok daha fazla pist sunacağını da ekleyelim.

Ubisoft Odessa ve Ubisoft Kiev stüdyoları tarafından geliştirilen Trials Rising, yeni bir çok oyunculu modu da oyunculara sunuyor olacak. Bütün bunların yanı sıra, geliştirici ekibin özelleştirmeleri bir adım öteye taşıdığını da söyleyebiliriz. Hem sürücünüzü hem de motorunuzu istediğiniz kadar özelleştirebilecek ve zevkinize göre düzenleyebileceksiniz. Eğer ilginizi çekiyorsa, buradan oyunun kapalı beta testine katılabilirsiniz.

Ubisoft E3 2018: The Division 2, Assassin’s Creed Odyssey ve dahası

Just Dance 2019

NPD ve GfK’nin araştırma verilerine göre en çok satan müzik oyunu serisi olan Just Dance, yeni oyunu ile karşımıza çıkıyor. E3 2018 sırasında etkileyici bir şov ile duyurulan Just Dance 2019, Avrupa’da 25 Ekim 2018 tarihinde satışa sunulacak. Satış tarihinin Kuzey Amerika için 23 Ekim 2018, Birleşik Krallık için ise 26 Ekim 2018 olduğunu ekleyelim. Oyun Nintendo Switch, Wii U, Wii, Xbox One, Xbox 360 ve PlayStation 4 platformlarında oyuncular ile buluşacak.

Pek çok güncel müziğin yanı sıra dans etmeyi sevdiğiniz eski şarkıları da içerecek olan Just Dance 2019, oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Tanıtımı sırasında da oldukça etkileyici bir dans şovu ile bizleri karşılayan yeni Just Dance oyunu, aynı dansları bizlere de yaptıracak gibi görünüyor. Dilerseniz hemen aşağıdan oyun ile ilgili bütün güncel haberlere göz atabilirsiniz. Tabii ki oyunun tanıtım videosunu izlemeyi de unutmayın.

Ubisoft E3 2018: The Division 2, Assassin’s Creed Odyssey ve dahası

Beyond Good and Evil 2

Kendine has hayranları ile oyun piyasasını etkilemeyi başaran Beyond Good and Evil, ikinci oyunu ile birlikte geri dönüyor. Joseph Gordon-Levitt’in katkılarıyla geliştirilen ikinci oyun Beyond Good and Evil 2 topluluk yardımı ile ilerleyecek. Ubisoft, E3 2018 sunumu sırasında oyuncuları ve sanatçıları yeni oyun için grafik tasarımı yapmaya ve şarkılar bestelemeye davet etti. Topluluğun ortak destekleri sonucunda ortaya çıkacak olan bu yapım, herkesi memnun edecek gibi görünüyor.

Bir önceki oyunda başına neler geldiğini anlamadığımız pek çok karakteri gördüğümüz yeni tanıtım videosu, E3 2018 sırasında gösterildi. 2019 yılında çıkış yapacak olan oyun PC, PlayStation 4 ve Xbox One oyuncuları ile buluşacak. Beyond Good and Evil 2’nin Xbox One X konsoluna ek performans özellikleri bulunduracağını da ekleyelim. Dilerseniz hemen aşağıdan oyun ile ilgili güncel haberlere göz atabilirsiniz.

Ubisoft E3 2018: The Division 2, Assassin’s Creed Odyssey ve dahası

Skull and Bones

Beta testlerinin oldukça başarılı ilerlediğini duyduğumuz Skull and Bones’un çıkış tarihine uzun bir süre kalmadığını söyleyebiliriz. Ubisoft, E3 2018 sırasında gösterdiği yeni sinematik tanıtım videosu ile seyircileri etkilemeyi başardı. Hint Okyanusu ve çevresinde geçecek olan oyun dev gemi savaşlarına odaklanacak. Oyunun PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için 2019 yılında çıkış yapması bekleniyor.

E3 2018 sırasında, oyunun yeni içeriği olan Hunting Grounds oyunculara gösterildi ve neler bulunduracağı tanıtıldı. Bir PvPvE içeriği olan Hunting Grounds, hem oyuncu oyuncuya karşı hem de oyuncu çevreye karşı özellikleri bulunduracak. Eğer ilginizi çekiyorsa, oyunun İnternet adresine ilerleyerek beta testine kayıt olabilir ve oynayan ilk oyunculardan olabilirsiniz. Hemen aşağıdan Skull and Bones ile ilgili en güncel haberlere göz atmayı unutmayın.

Ubisoft E3 2018: The Division 2, Assassin’s Creed Odyssey ve dahası

The Crew 2

Açık dünya yarış oyunu kategorisinde Forza Horizon serisine dev bir rakip olan The Crew, 2. oyunu ile geri dönüyor. Bizlerin de İngiltere’ye giderek yerinde incelediğimiz The Crew 2, E3 2018 sırasında yeni bir video ile birlikte gösterildi. Birbirinden farklı pek çok araç türünü dev yelpazesi ile sunacak olan oyun, bu araçlar arasında hızlı geçiş yapmanıza da izin veriyor. Ubisoft E3 2018 sunumu sırasında, oyunun beta süreci duyuruldu.

Olumlu haberi hemen vermemiz gerekirse, PC oyuncularının şu andan itibaren oyunun açık betasını ön yüklemeye bırakabileceklerini belirtebiliriz. PlayStation 4 ve Xbox One sistemlerinin de dahil olacağı açık beta testi 21 Haziran 2018 tarihinde başlayacak ve 24 Haziran 2018 tarihinde sona erecek. Dilerseniz hemen aşağıdan The Crew 2 ile ilgili en güncel haberlere göz atabilirsiniz.

Ubisoft E3 2018: The Division 2, Assassin’s Creed Odyssey ve dahası

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Ubisoft, E3 2018 sırasındaki sunumunda Tom Clancy’s Rainbow Six Siege’in dünya çapında 35 milyon oyuncuya ulaştığını duyurdu. Ülkemizde de büyük bir adım atan Rainbow Six Siege, bu başarıyı kutlayacaktır diye düşünüyoruz. Ubisoft, oyunun yeni güncellemesi Operation Para Bellum ile Türkçe dil desteğini de sunmaya başlamıştı. Bu güncellemenin aynı zamanda Six Siege’in en kapsamlı içerik güncellemesi olduğunu da söyleyebiliriz.

E3 2018 sunumu sırasında paylaşılan bilgilere göre, 2015 yılında çıkış yapan bu nişancı oyunu en başarılı çok oyunculu oyunlar arasında yer almayı başardı. Ülkemizde de büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan Rainbow Six Siege, yeni içerik güncellemeleri ile birlikte yoluna devam edecek. Dilerseniz, hemen aşağıdan Tom Clancy’s Rainbow Six Siege ile ilgili en güncel haberlere göz atabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ubisoft E3 2018: The Division 2, Assassin’s Creed Odyssey ve dahası

For Honor

Sabit hayran kitlesi ile ayakta durmaya devam eden For Honor, yeni içerikler ile karışımıza çıkacak. Ubisoft, E3 2018 sırasında oyunun yeni içerik paketi olan Marching Fire’ı yeni bir video ile birlikte duyurdu. Oyunun çıkışından bu yana sunulan en kapsamlı güncelleme olan Marching Fire, Çin’den gelen savaşçıları For Honor’a ekleyecek. Wu Lin tarafı, bu güncelleme ile birlikte artık oynanabilir karakterleri ile karşımızda olacak.

Yeni bir 4v4 PvP modunun yanı sıra çok daha fazla içerik bu güncelleme ile birlikte oyuncular ile buluşacak. Ubisoft tarafından yapılan açıklamaya göre Marching Fire güncellemesi 16 Ekim 2018 tarihinden itibaren PlayStation 4, Xbox One ve PC oyuncuları için erişilebilir olacak. Dilerseniz hemen aşağıdan For Honor ile ilgili en güncel haberlere göz atabilir ve oyun hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.