Ubisoft, önümüzdeki mali yıl için 2 adet duyurulmamış AAA oyuna sahip

Ubisoft, önümüzdeki mali yıl için 2 adet duyurulmamış AAA oyuna sahip

The Crew 2 ve Skull & Bones çıkacağı garanti olanlar. Duyurulmamış olanlar da Watch Dogs 3 ve Tom Clancy's The Division 2 olabilir mi?

Ubisoft öncelikle 2017-2018 finansal senesinin raporlarını yayımladı, ardından da 2018-2019 finansal senesinden bahsetmeye başladı. Öncelikle kafa karışıklığı olmaması adına, 2018-2019 finansal yılını açıklayalım. Bu yıl, bizlerin kullandığı normal takvime göre Nisan 2018 ile Mart 2019 tarihleri arasına denk geliyor. İşte Ubisoft, yaptığı yeni açıklamalara göre bu finansal yıl için 4 adet AAA oyuna sahip. Bu 4 AAA oyundan iki tanesi duyuruldu ama diğer iki tanesi duyurulmadı. Duyurulan oyunlar da bildiğiniz üzere The Crew 2 ve Skull & Bones. Peki, duyurulmamış olanlar ne olabilir?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ubisoft, önümüzdeki finansal yıl için 2 adet duyurulmamış AAA oyuna sahip

Öncelikle, bizler bu duyurulmamış iki oyundan bir tanesinin yeni bir Assassin’s Creed olduğunu düşünmüyoruz. Çünkü dağıtımcı ve geliştirici ekip, 2018 senesinde Assassin’s Creed Origins oyunu için ek paketlerin çıkmaya devam edeceğini belirtti. Bu ek paketler, The Curse of the Pharaohs paketinden de sonra çıkacak olanlar. Yani Ubisoft kesinlikle The Curse of the Pharaohs paketini kast etmiyor. Ekip, bu ek paketler ile oyuna neler ekleneceğine inanamayacağımızı söyledi. Battle Royale geliyorsa, şaşırmayız. Her neyse, işte bu sebeplerden ötürü yeni bir Assassin’s Creed oyunu, 2018-2019 finansal yılı içerisinde çıkmayacaktır.

Yeni bir Tom Clancy’s Splinter Cell oyunu olabilir mi? Bizce olabilir. Çünkü bundan bir veya iki sene önce Ubisoft bir açıklama yaparak, yeni bir Tom Clancy’s Splinter Cell oyunu için konsept fikirler üzerinde çalıştıklarını belirtmişti. Tabii konsept fikir, bir oyunun geliştirilme sürecinin başlangıcından da öncesini ifade eder. Bu yüzden biz, yeni bir Tom Clancy’s Splinter Cell oyununun geleceğini düşünsek de, pek sıcak değiliz bu konuda. Bunun haricinde, Beyond Good & Evil 2 oyununu da görebiliriz ama bu konuda da pek sıcak değiliz. Bize soracak olursanız, Beyond Good & Evil 2 oyunu bu neslin sonunda çıkacak.

Yeni bir Tom Clancy’s Ghost Recon, South Park veya Far Cry oyunu da imkansız olacaktır çünkü daha yeni çıktı bu üç seri için yeni oyun. Aynı şekilde Tom Clancy’s Rainbow Six, Steep ve For Honor için de yeni bir oyun geleceğini düşünmüyoruz çünkü bu serilerin son oyunlarındaki Games as a Service modeli gayet güzel bir şekilde yürüyor. Son olarak bir de Ubisoft tarafından geliştirilen Avatar oyunu var ama bu oyunun, ikinci Avatar filmi gelene kadar piyasaya çıkmayacağı söylenmişti. Bu yüzden, bu oyunu da atlayabiliriz. Bu durumda elimizde geriye sadece Watch Dogs 3 ve Tom Clancy’s The Division 2 kalıyor. Watch Dogs 2 oyunu uzun zamandır desteklenmiyor ve Tom Clancy’s The Division da üçüncü senesine giriyor. Bu yüzden, bu iki oyun için bir devam oyunu bizce gelebilir ve bu oyunlar, 2018-2019 finansal yılında karşımıza çıkabilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın