Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Sinan Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 01.03.2018

Mobil oyunların, oyun dünyasında gün geçtikçe daha çok önem kazandığı, yadsınamaz bir gerçek. Neredeyse her yaştaki insanların, ellerindeki telefonlarla oyunlar oynadıklarını görüyoruz. Hal böyle olunca, büyük oyun şirketleri de mobil oyun sektörüne el atmaya başladı. Bugün bunlardan biriyle karşı karşıyayız. Ubisoft, 1492 Studio adlı mobil oyun firmasını satın aldığını duyurdu. 1492 Studio, Is It Love? adlı, romantizm temalı, belli bir olay örgüsüne dayanan ve oyun içinde verdiğimiz kararların gidişatı etkileyen bir mobil oyunla adını duyurmuştu.

Ubisoft, mobil oyun geliştiricisi 1492 Studio şirketini satın aldı

Ubisoft tarafına göre, Is It Love? oyunu, Fransa‘da iOS işletim sisteminde, en fazla kazandıran ilk 5 mobil simülasyon oyunları arasında. Is It Love? aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri‘nde, iOS işletim sisteminde en fazla kazandıran 20 mobil simülasyon oyunu içerisinde. Mobil oyun şirketinin, Fransa, Montpellier merkezli olduğunu da belirtelim. Bu satın alımının fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok.

Ubisoft Mobil genel müdürü Jean-Michel Detoc, bu anlaşmanın, şirketin stratejisiyle birebir uyuştuğunu belirtti. Şirketin, yeni kullanıcılara ulaşabilmek için, akıllı ve yüksek kazançlı satın alımlar yapmayı hedeflediğini belirten Jean-Michel Detoc, bu satın alımın hedefler doğrultusunda yapıldığını belirtti. Yapılan açıklamadan anlaşılıyor ki, Ubisoft, sadece bu anlaşmayla kendini sınırlandırmayacak. Bunun gibi anlaşmaların yapıldığını ilerideki günlerde de görebiliriz. Mobil oyun dünyasının bu kadar hızlı yükseldiği bu dönemlerde, bu tür satın alımların gayet doğal olduğunu belirtmek gerek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.