Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Twitter platformundan yepyeni özellik: Yer İşaretleri

Twitter platformundan yepyeni özellik: Yer İşaretleri

Yer işaretleri insanların Twitter’ın en iyi içeriklerinden haberdar kalmalarına yardımcı oluyor.

GIF’lerden yazılara, Tweet dizilerden videolara, ana sayfanızda pek çok farklı içerik bulunabiliyor ve her zaman bu içeriğe o anda bakma fırsatınız olmuyor. Sizlerden aldığımız geri bildirimler doğrultusunda bu içeriği daha sonrası için kaydetmek istediğinizi öğrendik. Hatta daha sonra herkesle paylaşmaya karar verecek olsanız bile, içeriği sadece kendiniz için kaydetmek istediğinizi belirttiniz. Bu yüzden Twitter üzerinde Yer İşaretleri özelliği hayata geçti.

Twitter

Bugün, sonradan hızlıca erişebileceğiniz ve kolaylıkla Tweet’leri kaydedebileceğiniz bir özellik olan Yer İşaretlerini hayata geçiriyoruz. Dahası da var! Bugün uygulamaya girecek olan özellik, içerik paylaşmayı da daha kolay hale getiriyor. Her Tweet’te bulunacak yeni “paylaş” butonumuzla birlikte bir Tweet’i yer işaretlerine ekleyebilecek; Direkt Mesaj ile veya Twitter’ın dışında da paylaşabileceksiniz. Tüm paylaşma aksiyonlarını bir araya koyduğumuzdan, o an veya daha sonrasında Tweet kaydetmek ve özel veya herkese açık şekilde paylaşım yapmak daha da kolaylaşıyor.

Tweet’i yer işaretlerinize eklemek için Tweet’in altındaki paylaş butonuna basın ve Tweet’i yer işaretlerine ekleyi seçin. Daha sonra bu Tweet’i bulmak için profil butonunuza dokunup aşağıda seçenekler arasında bulunan Yer İşaretlerine girin. Yer işaretlerinizden istediğiniz zaman Tweet silebilirsiniz. Neleri yer işaretlerinize eklediğinizi yalnızca siz görebilirsiniz. Yer işaretlerinin nasıl kullanıldığını görmek için yardım merkezimize girebilirsiniz.

Yer işaretleri insanların Twitter’ın en iyi içeriklerinden haberdar kalmalarına yardımcı oluyor. Canlı video bulunan bir Tweet’i daha sonra izleyebilir, Tweet dizisini yer işaretlerine ekleyip sonra inceleyebilir ve daha sonra okumak veya paylaşmak için ilginç yazı linklerinin bulunduğu Tweetleri kaydedebilirsiniz. Yer işaretlerini daha farklı nasıl kullanabileceğimize dair eminiz ki bize çok daha fazla yaratıcı yöntem göstereceksiniz (genelde bunu Twitter’da yapmaya meyillisiniz).

Yer işaretlerini oluştururken gelişmeleri Tweet’ledik, böylece sizin düşüncelerinizi de bu sürece ekleyebildik ve kullanabildik. Bu şekilde çalışarak öğrendik ki Tweet’leri daha sonra cevaplayabilmek için kaydetmeyi, yer işaretlerine ekledikten ve linklediği yazıyı okuduktan saatler veya günler sonra Tweet’i paylaşmayı istiyorsunuz. Bu sürecin bir parçası olduğunuz için teşekkür ediyoruz. Geri bildiriminiz bu özelliği oluştururken bizim için çok değerliydi ve süreci çok daha eğlenceli hale getirdi. Sonuç olarak artık kaydetmek, paylaşmak ve gelişmelerden haberdar olmak için çok daha kolay bir yönteme sahibiz.

Kaynak: Twitter Basın Bülteni

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın