Twitch yayıncısı, uçaktayken “Swatting” şakasına uğradı

Twitch yayıncısı, uçaktayken “Swatting” şakasına uğradı

Yine bir swatting şakası.

Swatting, günümüzün en çok cılkı çıkarılmış ve gereksiz bir şakası. Bir yayıncıyı, polisi arayarak şikayet eden kendini bilmezler, o yayıncının evine ya da her nerede ise oraya polis ekibinin gitmesini sağlıyor. Polis ekibi yayıncıyı bastıktan sonra sorguya falan çekiyor derken iyice başı durduk ve suçsuz yere belaya girmiş oluyor. Bu şakayı(!) yapan kişiler de gülüp eğleniyor. Swatting, son birkaç yıldır Twitch üzerinde sık sık karşılaştığımız bir sözde şaka, eğer dilerseniz internetten bir sürü başka örnekleri de inceleyebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Twitch

Ice Poseidon ise bu tarz eşek şakasına maruz kalmış yayıncılardan bir tanesi. Bu şakayı yapmak isteyen kişi, American Airlines şirketini arayıp, Ice Poseidon olduğunu iddia ederek uçağı patlatacağını söyledi. Ardından ise uçak polisler tarafından basılıyor doğal olarak. Ice Poseidon ve sevgilisini uçaktan çıkararak gözaltına aldılar. Polisler olayın bir eşek şakası olduğunu saptayana kadar, yani birkaç saat boyunca sorgulandılar.

Twitch yayıncısının bu başına gelenler yetmezmiş gibi, bir de hesabı Twitch yetkilileri tarafından kalıcı olarak kapatıldı. Haberimizin en altında Ice Poseidon‘un başına gelenleri kendi gözünden ve haberlerden izleyebilirsiniz. Şaka diyorlar bu olayın adına, ama cidden şakanın da bir adabı, yolu, yordamı var. Bu yapılanlar şakadan çok daha berbat bir şey. Ayrıca Twitch hesabının da kapatılması çok ilginç gerçekten. Umarız yakın zamanda her şey yoluna girer.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

 

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.