Menü
https://leadergamer.com.tr/twitch-destiny-battlegrounds/
Twitch 11 Ağustos 2017 17:59

Twitch, Discord için rakip bir masaüstü uygulaması yayımladı

Sizce Discord’a rakip olabilir mi?


Mart 2017 ayı içerisinde duyurulmuş olan Twitch masaüstü uygulaması, en sonunda yayımlandı ve yayımlanan programa şöyle bir göz gezdirdiğimizde, programın Discord isimli sık kullanılan programa rakip olarak geldiğini anlayabiliyoruz. Yayımlanan yeni masaüstü uygulamasında bir Twitch kullanıcısının arayacağı neredeyse her şey bulunuyor. Dark Mode adı verilen bir mod, sesli ve görüntülü konuşma, sunucular gibi birçok özellik mevcut yayımlanan uygulamada.

Twitch Discord

Discord‘a rakip uygulama çıkaran Twitch, masaüstü uygulamasını, “Evinizi 7 gün 24 saat boyunca yazılı veya sesli olarak arayabileceğiniz bir yer.” diyerek tanımladı. Uygulama aracılığıyla, yayıncıların takipçileri beraberce takılabilecek ve tanışabilecek, hem de yayıncı kapalı olsa bile. Zaten bu özelliği bizim aklımıza Discord‘u getirdi, zira aşırı fazla bir benzerlik söz konusu. Çok yakın bir zamanda Discord ekibi yeni görüntülü konuşma özelliğini denemeye başladı, ki bu özellik zaten Twitch‘in masaüstü uygulamasında halihazırda mevcut. Twitch tarafından yayımlanan yeni masaüstü uygulamasının tanıtım videosu, haberimizin en sonunda sizleri bekliyor.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer konsol oyunlarından uzakta, PC üzerinde oyun oynuyorsanız, PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası yazımız sizleri bekliyor. Eğer oynayacak oyununuz bulunmuyorsa da, Humble Monthly Bundle yepyeni fırsatları ile oyuncuları bekliyor yazımıza göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Alper Dalan Editör