Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 15.12.2016

Left 4 Dead ile tanınan Turtle Rock Studios, ortağı ile beraber yeni bir AAA oyun üzerinde çalışıyor.

TR-PWE-Prezly-Banner

Left 4 Dead serisi ve Evolve gibi sağlam yapıtlara imza atan Turtle Rock Studios yeni bir oyun üzerinde çalışıyor. PC ve konsollar için AAA kalitesinde bir oyun olacağını belirten stüdyo, geliştirme süreci için kendilerine popüler çevrimiçi oyun geliştiricisi Perfect World Europe B.V. firmasını ortak olarak seçti. Turtle Rock Studios'un Başkanı ve Genel Müdürü Steve Goldstein durumu şöyle özetliyor:

“Turtle Rock nihayet bizim değerlerimizi paylaşan bir iş ortağı buldu” dedi.  “Ücretsiz oyun sektörüne ilk adımımızı atmamızla birlikte AAA kalitesinde oyunlar yapabileceğimizi ve milyonlarca oyuncuyu memnun edebileceğimizi kanıtladık.  Artık çalışmalarımızı iki katına çıkarıyor ve büyük oynayarak yepyeni bir evrende geçen yeni bir oyun geliştiriyoruz.  Söz konusu oynanış kalitesi olduğunda köklerimize dönüyor ve en iyi olduğumuz alana – gerçek anlamda mükemmel, her anı aksiyon dolu online oyun tasarımına dönüyoruz.  Bu çok gizli oyunumuzu Left 4 Dead'in (bazı açılardan) ruhani varisi olarak adlandırmak bence uygun olacaktır. Ancak bu oyun tamamen yeni bir dünyada geçen yepyeni bir IP olarak baştan yaratılan yeni bir deneyimdir. Biz 'taklitçi' oyun üreticileri değiliz, o yüzden co-op FPS alt türünü sarsacak ve bu oyunla çıtayı yükselteceğiz. Bu yolculuğa ücretsiz oyun sektöründe lider, bizim AAA kalitesine olan bağlılığımızı paylaşan ve bize oyunu kendi tarzımızla özgürce tasarlama imkanı sunan Perfect World gibi bir üretici ile çalıştığımız için çok şanslıyız.”

Bu heyecanlı açıklamanın ardından bir başka açıklama da Perfect World Europe B.V. Küresel Yayıncılık Sorumlusu olan Kıdemli Başkan Yardımcısı Yoon IM'den geldi: “Bu çok efsanevi olacak. Perfect World'ü neredeyse on yıldır geliştiriyoruz, harika oyunlar yapmak için daima güçlü geliştirme uzmanları arıyoruz. Cryptic, Tuque, Runic ve Unknown Worlds gibi geliştirme uzmanları ile çalışmaktan gurur duyuyoruz. Turtle Rock ile ortaklık kurmak ve onların yeni IP'sini portföyümüze katmak tek kelimeyle müthiş bir gelişme. Bir yayıncı iş ortağı olarak Turtle Rock'a tam destek olmayı ve onların yeni oyunlarını çıkarmalarını sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Yeni oyunun çıkış tarihi, ismi, detayları veya görselleri gibi konular halen gün yüzüne çıkmadı. Umarız ki bizi fazla bekletmezler ve en kısa zamanda güzel bir tanıtım ile oyunu tanıtırlar. Peki siz bu gizemli oyun hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlara bekliyoruz. Ayrıca 2016’da çıkacak diğer oyunları bu haberimizden, 2017’de gelecek yeni yapımları ise buradan öğrenebilirsiniz. VG247 Türkiye’yi Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.