Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 20.07.2022

Ülkemizdeki internet sağlayıcı kurumlarından bir tanesi olan TurkNet, sunduğu imkanlarla daha önceden çok kez konu olmayı başarmıştı. Taahhütsüz, sınırsız, eğer kendi altyapılarına sahipseniz, hattınızın sunabildiği kadar interneti sunan TurkNet, 1 Mart 2022 tarihinde zam yapacağını duyurmuştu. Gönderdikleri elektronik postada, “Yaptığımız fiyat değişikliği sonucunda haziran ayı itibarıyla hizmetimiz 139,90 TL olacak. Bu tarihe kadar siz mevcut fiyatınızdan kullanmaya devam edeceksiniz.” şeklinde, gelecek olan zammı belirtmişlerdi. Yani, teknik olarak daha yeni bir zam gelmişti zaten. Şimdi ise, yeni bir zam daha kapıda. TurkNet, bugün gönderdiği elektronik postalarla birlikte, internet ücretlerine tekrar bir zam yaptığını duyurdu.

TurkNet internet ücretlerine tekrardan zam yaptı

TurkNet tarafından tekrar yapılan zam kullanıcılar tarafından hoş karşılanmadı

Haziran 2022 ayı ile birlikte, 139,90 TL olan faturalar, 1 Ağustos 2022 tarihinden itibaren 169,90 TL olacak. Bunun duyurusu da, “1 Ağustos itibarı ile hizmetinizin yeni fiyatı 169,90 TL olacak. Biz TurkNet’lilerin özgür internete her zaman en rahat şekilde sahip olması için seçenekler arıyor, her koşulda size destek olacak çözümleri düşünüyoruz.” şeklinde yapıldı. Normalde, Haziran 2023 ayına kadar, bu ücretlerin sabit kalacağı sözü verilmişti. Bu sözünden dönmüş olan ekip, bunun yerine, 3 taksite kadar imkan ile 10 aylık ücreti ödemeniz karşılığında, bu sözü yerine getireceğini dile getiriyor. Gönderilen elektronik postada, “139,90 TL olan paket fiyatınız hiç değişmeden 2023 Haziran’a kadar 10 aylık faturanızı 3 taksit seçeneği ile ödeyebilirsiniz. Hizmetiniz her zamanki gibi taahhütsüz, istediğiniz zaman iptal edebilir ve kalan tutarı iade alabilirsiniz.” şeklinde belirtildi.

Bu yeni zamlar, elbette kullanıcılar tarafından hoş karşılanmadı. İnsanların, en çok sesini çıkardığı platformlardan bir tanesi olan Twitter üzerinde, #TurkNet hashtagi bir anda yükseldi. Kullanıcılar, daha yeni yapılan zamdan sonra gelen bu yeni zam konusunda şikayetlerini dile getirirken, bir yandan da Haziran 2023 ayına kadar verilen sözün yerine getirilmemiş olması ile ilgili de şikayetlerini paylaştı. TurkNet ekibinin bu durum karşısında ne yapacağını henüz bilemiyoruz fakat muhtemelen, fiyatlar bu şekilde kalacaktır. Oyunların, internetin, PC bileşenlerinin, konsolların, elektriğin ve daha nicesinin fiyatları giderek, hızla artarken, oyuncular olarak ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Umarız ki, en kısa zamanda güzel düzenlemeler ile, en azından günlük sinir ve stresimizi attığımız oyunları, kafamıza bir şey takmadan, rahat bir şekilde oynamaya devam edebiliriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.