Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 05.06.2020

Bildiğiniz üzere, günümüzde özellikle YAPA altyapısına sahip olan yerlerde cidden güzel internet hizmeti verebilen ve bunu uygun bir ücret karşılığında yapan TurkNet adında internet sağlayıcı şirketi bulunuyor. Daha önceki haberlerimize kendileri konuk olmuştu. TurkNet ekibi, üzülerek, yakın bir tarihte internet fiyatlarına zam duyurdu.

TurkNet internet fiyatlarına 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren zam geleceğini söyledi

YAPA altyapısına sahip bir yerde oturuyorsanız, internet ücreti olarak 75,99 TL ödeyerek, hattınızın alabileceği kadar hız alarak internetinizi kullanabiliyordunuz. Bu haberi sizlere ulaştıran Alper Dalan olarak, an itibari ile 56Mbit indirme, 27Mbit yükleme hızına sahibim ve yine 75,99 TL ödemekteyim.

Bundan sonra ise fiyatlar bir tık daha yükselecek. 1 Temmuz 2020 tarihi itibari ile fiyatlar 88 TL'ye çekilecek. Fakat 1 Temmuz 2020 tarihine kadar da yine bu fiyattan kullanmaya devam edeceğiz. Tabii, eğer dilerseniz 88 TL yerine 85 TL verme şansı da sunuluyor.

75,99 TL'lik fiyata internetin yanı sıra telefon hakkı da sunuluyordu. Eğer 88 TL yerine 85 TL vermek isterseniz, Yalın İnternet başvurusunu yaparak 85 TL'ye düşürebilirsiniz. Telefon kullanma hakkınız gidiyor fakat aynı zamanda 3 TL de cepte kalmış oluyor. Tamamen sizin tercihiniz olan bir durum yani.

TurkNet tarafından gönderilen bildirimde bu durum, "Dünyaca geçirdiğimiz olağanüstü günler sebebiyle bu fiyat artışını olabildiğince erteledik. Ama son bir yılda TurkNet'lilerin veri kullanımı %50, maliyetlerimiz %15’den fazla arttı. Yatırımlarımızın maliyetini etkileyen döviz kurlarını zaten biliyorsunuz. Bu yüzden bu artışı anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz." diyerek açıklandı.

Bunca şeye zam gelirken, TurkNet gibi internet sağlayıcılarının fiyatlarına da zam gelmesi beklenilen bir durumdu fakat neyse ki sadece 9 TL gibi bir zam geliyor, büyük bir dert olmayacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.