Türkiye oyun sektöründe giderek büyüyor

Türkiye oyun sektöründe giderek büyüyor

Türk oyun sektörünün yılda %15 civarında büyümesi bekleniyor.

Türkiye, oyun sektörü konusunda önemli bir yere sahip diye düşünüyorduk ve bu konuda pek de yanılmıyormuşuz. T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, 2019 yılında Türkiye’nin gelişmesini paylaştı. Verilen bilgilere göre, 2018 yılında ülkemizde 853 milyon dolarlık bir kar elde edildi. Bu durum da ülkemizi dünya listesinde en büyük 18. sıraya getiriyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tabii, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından paylaşılan bilgiler sadece bu kadardan ibaret olmadı. Aynı zamanda, yıllık olarak %15’lik bir gelişmeden de yapılan duyuru içerisinde bahsedildi. Yine, verilen bu bilgilere göre 30 milyon gibi bir miktarda oyuncu bulunuyor ülkemizde. Oyun süresinin %70’inin PC üzerinde geçirilmesi de bizi 3. sıraya atıyor.

Bütün bunların yanı sıra, sektörde yer alan, alakası bulunan şirketlerin miktarı da gerçekten göz kamaştırıcı cinsten. Oyun sektörü konusunda bu kadar önemli bir yere sahip olan ülkemizin gelecekte daha iyi yerlere gelmesi ön görülüyor. Zaten çok yakında TaleWorlds ekibi tarafından Mount and Blade 2 Bannerlord da çıkışını gerçekleştirecek. Bu da, ülkemizin oyun sektöründen edeceği kar miktarını büyük bir ölçüde yükseltecektir.

Geleceğin bize neler getireceğini fazlasıyla merak ediyoruz. Bu hızda büyümeye devam edersek sektörde daha fazla Türk yapımı oyun görebileceğimize inanıyoruz. Hemen aşağıda, Türkiye oyun sektörü ile ilgili paylaşılan gönderiyi bulabilirsiniz. Resmi T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Twitter hesabı aracılığıyla paylaşılan bilgiler, bir video içerisinde yer alıyor. Daha fazlası için direkt olarak gönderiye göz gezdirebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.