Türkiye içerisindeki Nintendo Switch fiyat etiketi ve daha fazlası belli oldu

Türkiye içerisindeki Nintendo Switch fiyat etiketi ve daha fazlası belli oldu

Cüzdanlarımızı biraz boşaltacağız anlaşılan. Biraz...

Bildiğiniz üzere, sizlerle geçtiğimiz aylarda paylaştığımız bir haberimizde, CD Media ekibinin Nintendo’nun Türkiye’deki distribütörü olacağından bahsetmiştik. Hatta, bu konu ile ilgili geniş çaplı bir de açıklamalar yapılmıştı. Eğer bu haberimizi kaçırdıysanız, hatırlamak için buraya tıklayabilir ve sizlere bahsetmekte olduğumuz haberimize göz atabilirsiniz. Eğer zaten haberimizi biliyorsanız, asıl konumuzun ne olduğundan bahsedelim. Ülkemiz içerisinde geçerli olacak Nintendo Switch fiyat ve daha fazlası ile ilgili birtakım detaylar paylaşıldı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Türkiye içerisindeki Nintendo ürünlerinin ve Nintendo Switch fiyat etiketi belli oldu

Türkiye için belirlenen fiyatlar biraz can yakacak gibi görünüyor

Haberimizin en sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz fiyat listesine göz atacak olursanız, dudaklarınızda hafif uçuklamalar meydana gelebilir. Zira, şöyle bir göz gezdirdiğimizde Nintendo Switch fiyat etiketi biraz canımızı yakmadı değil. Konsol bir yana, oyunlar ve aksesuarlar da bir o kadar can yakıcı. En iyisi fiyat listesinden tek tek bahsederek gösterelim ve bunu yaparken biraz da karşılaştırma yapalım. Öncelikle, konsolun fiyatlarından bahsetmekte fayda var. Görünüşe göre Nintendo Switch fiyat etiketinde 2.399 TL yazıyor olacak. Bu, konsolun hem gri, hem de neon kırmızı ve mavi sürümleri için de geçerli olacak.

Eğer bir karşılaştırma yapmamız gerekirse haberimize konuk olan konsolun Almanya fiyat etiketlerinde genel olarak 300 euro civarı bir miktar bulunuyor. Bu miktarı TL’ye çevirdiğimizde ise, an itibari ile bu miktar 1696 TL civarı oluyor. Bunun üzerine %18 KDV’yi eklersek, 2000 TL civarı ediyor. Bu geri kalan 400 TL de, açıkçası biraz fazla uçuk bir miktar görünüyor kargo ücreti vesaire için. Elbette ki tek umutlarımızı yıkan fiyatlar bunlar değil.

Konsolun oyunlarının fiyatlarına baktığımızda da aynı şekilde morallerimiz bozuluyor. Belirtilen fiyat etiketleri, bir hayli yüksek gibi görünüyor. Pokkén Tournament DX, Mario Kart 8 Deluxe, Super Mario Odyssey, Xenoblade Chronicles 2 329 TL’lik fiyat etiketine sahip. Ayrıca, The Legend of Zelda: Breath of the Wild 379 TL ile karşımıza çıkacak. Bunların yanı sıra, Joy-Con fiyatları da can sıkıcı görünüyor. Eğer bir çift almak isterseniz 559 TL, eğer Pro Controller almak isterseniz de 499 TL gibi bir fiyat etiketi ile karşılaşacaksınız demektir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Paylaşılan oyunlar, aksesuarlar ve Nintendo Switch fiyat etiketleri 

 • Nintendo Switch Gri – 2.399 TL
 • Nintendo Switch Neon Kırmızı ve Mavi – 2.399 TL
 • Nintendo Switch Joy-Con İkili Gri – 559 TL
 • Nintendo Switch Joy-Con İkili Neon Kırmızı ve Mavi – 559 TL
 • Nintendo Switch Pro Controller – 499 TL
 • Super Mario Odyssey – 329 TL
 • Splatoon 2 – 329 TL
 • Pokkén Tournament DX – 329 TL
 • Mario Kart 8 Deluxe – 329 TL
 • Xenoblade Chronicles 2 – 329 TL
 • The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 379 TL

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.