Ülkemizden de oyuncuların katılabileceği PlayerUnknown’s Battlegrounds ligi başlıyor

Ülkemizden de oyuncuların katılabileceği PlayerUnknown’s Battlegrounds ligi başlıyor

Kendinizi göstermeye hazır mısınız?

PUBG Corp. tarafından geliştirilen, 40 milyondan fazla oyuncusu ve Steam üzerinde 3.3 milyon anlık oyuncu rekoru ile dünyada ve ülkemizde bir fenomen halini almış Battle Royale oyunu PlayerUnknown’s Battlegrounds, Türkiye’deki oyun ve elektronik spor severler ile buluşmaya hazırlanıyor. Oyun için yeni bir elektronik spor ligi başlayacak. Bu lig sayesinde ülkemizden de elektronik spor oyuncuları, yurt dışında kendisini gösterebilecek. Dilerseniz yazımızın devamından bu lig hakkındaki detaylara ulaşabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG

PUBG sonunda elektronik spor dalına adım atıyor!

Oyunun Türkiye, Azerbaycan ve Arap Ülkelerinden sorumlu, elektronik spor konusunda 7 yıllık tecrübeye sahip Nfinity Games’in oyun portalı; Mart 2018, Nisan 2018 ve Mayıs 2018 tarihlerinde düzenlenecek resmi turnuvalar ve Haziran 2018 içerisinde gerçekleşecek büyük finale davet ediyor.  3 ay boyunca toplam 400 takım, 1600 oyuncunun katılacağı resmi turnuvalar ile takımlar, Haziran 2018 içerisindeki finallerde mücadele edecek son 72 takım arasına girmeye ve lig mücadelesinde en üst seviyeye çıkmak için hayatta kalmaya çalışacaklar.

Haziran 2018 içerisinde ise bu 72 takım mücadele edecek ve 20 takım Haziran ayının sonunda gerçekleşecek çevrim dışı turnuvaya adını yazdıracak! Toplamda 235 bin TL değerinde nakit ödülün dağıtılacağı bu ligin finalinde şampiyon olan takım, nakit ve ekipman ödüllerinin yanı sıra yurt dışında gerçekleşecek olan PUBG turnuvasında ülkesini temsil etme fırsatını kazanacak!

Birçok markanın yanı sıra, ülkemizin önde gelen popüler oyun satış sitesi GameSatış da bu elektronik spor ligine destek veriyor. GameSatış, Haziran 2018 sonu gerçekleşecek çevrim dışı finalin bilet satışlarını da gerçekleştirmeye hazırlanıyor. 23 Mart 2018 tarihinde, Cuma günü Türkiye saati ile 16:00’de başlayacak bu elektronik spor ligi. Ligin Mart 2018 kayıtları. 18 Mart 2018 tarihinde, Pazar günü açılacak ve 22 Mart 2018 tarihinde, Perşembe günü sonlanacak. Her hafta Cuma ve Cumartesi günleri gerçekleşecek maçları Türkiye Resmi PUBG Twitch hesabı www.twitch.tv/battlegroundstr üzerinden izleyebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG  Satın al
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.