Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 29.04.2019

Bildiğiniz üzere Avengers Endgame, izleyiciler ile en sonunda buluştu. Uzun süredir beklenmekte olan bir film olduğu için de, büyük bir kitle tarafından ilgi gördü tabii ki. Bu, zaten beklenen bir şeydi. Çünkü seri, çıkan her film ile birlikte birkaç tık daha fazla büyümeyi başarıyordu. Türkiye, aslında çok büyük bir başarı elde edeceği bir yer olarak beklenmiyordu. En azından, biz beklemiyorduk. Fakat, görünüşe bakacak olursak, bizleri fazlasıyla şaşırttı ve resmen ülkemizde de rekor kırarak, ülkemizdeki tüm zamanların en iyi çıkışını yapmayı başardı.

Türkiye Avengers Endgame filmine 4 günde 24.059.000 TL hasılat yaptırdı

Ülkemizde gerçekleştirmiş olduğu çıkışı ile birlikte rekor kırdı demiştik biraz önce. Gerçekten de öyle oldu. 25 Nisan 2019 tarihinde vizyona giren film, sadece 4 gün gibi bir sürede 24.059.000 TL kazanç sağladı. 25-26-27-28 Nisan 2019 tarihlerini kapsayan bir süreden bahsediyoruz. Sadece 4 gün gibi bir sürede 1.318.031 bilet satışı gerçekleştirerek, 24.059.000 TL’lik kazanç sağladı. Türkiye, izleyici ve kazanç açısından Avengers Endgame ile birlikte yepyeni bir rekor elde etmiş oldu. Zira, sizlere bahsetmekte olduğumuz bu sayılar, ülkemizdeki tüm zamanların en iyi açılış rekoru demek aynı zamanda.

Eğer henüz filmi izlemediyseniz, biz filmi sizler için daha önce incelemiştik. Avengers Endgame inceleme yazımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Türkiye’de rekor kırmayı başarmış olan Avengers Endgame isimli yeni filmi izlemeden önce, kesinlikle inceleme yazımıza göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Çünkü, bu sayede filmden ne beklemeniz gerektiğini de öğrenmiş olursunuz. Ayrıca, merak etmenize kesinlikle gerek yok. Filmin sürprizini kaçıracak bilgiler vermekten elimizden geldiğince kaçınmaya çalıştık ve bunu başardığımıza da inanıyoruz.

Avengers Endgame filminde, bütün Avengers ekibi üyeleri bir araya geliyor. Aklınıza gelebilecek bütün üyeler, evet. Marvel Studios’un 22 adet filminin sonu olan Avengers Endgame, Thanos tarafından başlatılan savaşı konu alıyor. Evrenin yarısını yok etmiş olan Thanos, aynı zamanda Avengers üyelerini de ayırmıştı son filmde. Geri kalan Avengers üyeleri ise, son bir kez daha bir araya geliyor ve bunu Thanos’u alt etmek için yapıyorlar. Bu amaç doğrultusunda neler yaşadıklarını ise, Türkiye içerisinde en iyi çıkış rekorunu kıran film içerisinde görmeniz mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.