Turkcell Superonline da kotalı internet tariflerini yayımladı

Turkcell Superonline da kotalı internet tariflerini yayımladı

Kotaların boyutu ise 5 GB ile 20 GB arasında değişiyor.

Nisan 2017’den bu güne kadar internet kullanıcılarının kafası bayağı karışıktı. AKK/AKN resmi olarak 2019 senesinin başında kalkacaktı fakat internet servis sağlayıcıları, şimdiden bu uygulamayı kaldırmaya başlamıştı. Tabii biz, internet kullanıcıları da bayağı sevinmiştik. Fakat ardından kotalı internet çıktı karşımıza. Öncelikle Türksat cephesinde gördüğümüz bu kotalı internet tarifeleri, bir nevi AKK/AKN yerine geçiyordu. Kullanıcı, kotayı aştığı zaman, eğer dilerse tekrar para ödeyerek kota satın alabiliyordu. Her neyse, şimdilik sadece Türksat ekibinde olan bu uygulama, Turkcell Superonline tarafından da kullanılmaya başladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Turkcell Superonline da kotalı internet tariflerini yayımladı

Turkcell Superonline resmi internet sitesindeki bilgilere göre, fiber tarifelerde artık hem AKK/AKN sistemli tarifeler, hem tamamen sınırsız tarifeler, hem de kotalı tarifeler bulunuyor. Dilerseniz öncelikel kotalı tarifelerden bahsedelim. Bu internet servis sağlayıcının sunduğu en düşük seviyeli tarife, ​5 Mbps hızında internet ve 5 GB kota ile geliyor. Bu tarifenin fiyatı ise ​44 TL. En yüksek seviyeli tarife ise, ​100 Mbps​ ​hızı ve 20 GB kota ile geliyor. Bu tarifenin fiyatı ise ​89 TL.

Sizlerin de görebildiği gibi, Turkcell Superonline tarafından sunulan kotalı internet tariflerinin kotaları, oldukça düşük seviyede bırakılmış. Sebebini tahmin etmek pek de zor değil: Ekstra kota satmak için. Her neyse, ADSL tarifelerinde de benzer bir durum bekliyor bizi. Eğer bölgenizde fiber desteği yoksa, ADSL için verilen yeni kotalı tarifeler, ​1 Mbps internet hızı ve 1 GB​ kota ile başlıyor. ​Bu şaka gibi internete 32 TL ödüyorsunuz. En yüksek paket ise 16 Mbps’e kadar internet sunuyor ve​ ​6 GB kota veriyor. Bu tarifeye ödeyeceğiniz ücret ise 42 TL.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Peki, siz bu yeni kotalı tarifeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Tabii ki şu an Turkcell Superonline bünyesinde bulunan tek tip tarife, kotalı internetler değil fakat kotaların bu şekilde kullanılması, ne kadar adil? Eğer kullanıcılar isterse, AKK/AKN limitli internet veya komple limitsiz internete sahip olabiliyor. Fakat bu tarifelerin bedeli de oldukça hoş. Bakalım önümüzdeki günlerde Türk Telekom da benzer bir uygulamayı hayata sokacak mı?

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.