Turkcell, AKK/AKN yerine “Kota” uygulaması geleceği haberlerini yalanladı

Turkcell, AKK/AKN yerine “Kota” uygulaması geleceği haberlerini yalanladı

Durum ile ilgili beklenilen açıklama geldi.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir bildiri ile, hepimiz şartları esnetilen AKK/AKN uygulaması yerine yıllar öncesinin “Kota” sisteminin getirileceğini düşünmeye başladık. Pek çok kaynak tarafından ortaya atılan bu bilgilerin yalanlanmaması, üstüne pek çok şirketin de benzer tavırlarda bulunması bizleri sorgulamaya götürdü. Ortaya çıkan ilk bildirinin sahibi olan Turkcell, içimizi rahatlatan açıklamayı yaptı ve iddiaları yalanladı. Türksat tarafından gelen haberlerin ise, bu kadar iç açıcı olmadığını belirtelim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Turkcell AKK AKN Kota

Şirketin resmi internet sitesinden yapılan açıklama ile birlikte, Turkcell SuperOnline kullanıcılarının yüreklerine adeta su serpildi. Şirketten yapılan açıklamada, AKK ile ilgili yapılan bütün işlemlerin Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kararlarıyla sınırlı olduğu vurgulanıyor. 02:00 ve 08:00 saatleri arasında düşük hız uygulaması yapılmayacağının altını çizen Turkcell, açıklamada diğer konulara da değiniyor. Tabii ki bu güzel haber, Türksat’tan gelen sizlerle paylaştığımız durumun vehametini değiştirmiyor.

AKK/AKN uygulamasının yerine “Kota” uygulaması getirilerek 1 GB başına ücret alınacağı şirket tarafından açıklamayla birlikte yalanlandı. Mevcut fiber tarifelerinin geçerliliğini koruduğunu belirtilen Turkcell açıklamasında, sosyal medyadaki asılsız iddialara inanılmaması gerektiği de ekleniyor. Uzun lafın kısası, AKK noktası geçildikten sonra yapılan veri tüketimleri faturaya ek bir ücret olarak yansıtılmayacak. Açıklamanın tam metnini okumak istiyorsanız, buraya tıklamanız veya aşağıdaki görsele göz atmanız yeterli.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Turkcell AKK AKN Kota

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.