Türk yapımı Stygian: Reign of the Old Ones desteğinizi bekliyor!

Türk yapımı Stygian: Reign of the Old Ones desteğinizi bekliyor!

Bugüne kadar oynadığınız korku oyunlarını unutun.

Gittikçe sayıları artan Türk yapımı oyunlara bir yenisi daha ekleniyor. Cultic Games isimli Türk oyun şirketi tarafından çıkarılacak Stygian: Reign of the Old Ones için Kickstarter üzerinden destek kampanyası başladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

stygian

Tamamen el ile çizilmiş 2D grafikler üzerinden bizleri korkutmayı amaçlayan bir rol yapma oyunu olacak yapım, ünlü korku yazarı Lovecraft’ın yanı sıra, ilk Fallout ve Planescape: Torment gibi oyunlardan da etkilenerek ortaya çıkmış. Bu etkilenmenin sonucunda da 2 boyutlu görünümlü bir sıra tabanlı oyun ortaya çıkmış. Oyunun resmi sitesindeki görüntüler bile insanın tüylerini diken diken etmeye yetecek kadar korku öğesi barındırıyor.

Korku konseptine artı olarak, karakter, envanter ve üretim konusunda geniş bir yelpazesi bulunması da oyunu bir hayli ilgi çekici hale getiriyor. Ayrıca oyuna eklediklerini belirttikleri akıl sağlığı sistemiyse daha önce hiç bir oyunda görmediğimiz bir şekilde çalışıyor, söylenilene göre kimi zaman akıl sağlığının bozulması avantaj bile sağlayabiliyormuş. Bir de oyunda bulunan inanç sistemi var ve bu sistemin akıl sağlığı, iletişim gibi oyunun temel seçeneklerini tamamen değiştirdiği de verilen bilgiler arasında.

Stygian: Reign of the Old Ones‘da bulunan büyü sistemiyse oldukça farklı, büyü yapmak için hepimiz zamanında canımızı feda etmişizdir ama ya ruhunuzu ya da akıl sağlığınızı tehlikeye atacak olsaydı, yine de büyü yapar mıydınız?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

stygian2

Beni en çok şaşırtan ve Stygian: Reign of the Old Ones‘ı diğer rol yapma oyunlarından ayıran kısımsa, hikayesi. Oyunda dünyayı kurtarmak gibi bir amacımız yok, zaten hikayemiz, kurtarılabilecek gibi bir dünyada bile geçmiyor. Anlatılana göre, dünya zaten paramparça bir halde ve biz sadece kendimizi kurtarmak ya da intikam almak niyetindeyiz. Mesela bir savaş sırasında karşımızdaki düşmanları öldürmek zorunda değiliz, bir şekilde yanlarından sıyrılıp yolumuza devam etme ihtimalimiz de bulunuyor. Kısacası öldürmeyi boşverin, ölmeyin yeter diyor yapımcılar.

Kampanyanın henüz 29 günü olmasına rağmen hedeflenen 55 bin Euro’nun 15 bininin toplanmış durumda, üstelik 60 bin Euro için yeni bir karakter, 66 ve 72 bin Euro için ise Almanlar ve Ruslar’a özel yerelleştirme sunacaklarını da sözlerimize ekleyelim. Bu kadar bilgi verdikten sonra Kickstarter için yayımladıkları oldukça ilginç İngilizce tanıtım videosunu (Türkçe altyazılı) da göstermemek olmaz, aşağıdan bu videoyu seyrettikten sonra Kickstarter üzerinden oyunu destekleyebilirsiniz, ayrıca 15 Euro’dan fazla destek verirseniz oyunun dijital bir kopyasını da oyunun çıkış tarihinde yani Kasım 2017’de sizlere ulaştıracaklarını belirtelim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın