Türk yapımı oyun ”Pixelifes”

Türk yapımı oyun ”Pixelifes”

Pixelifes oyun sektörüne atılan yepyeni bir Türk yapımı oyun.

Oyun sektörünün kalbi Batı ülkelerinde atıyor. Türk oyun sektörünün henüz pek gelişmediğini kabul edersek Pixelifes her ne kadar amatör bir yapım olsa da gelecek için umut veriyor.Şuan Steam Greenlight‘da bulunan oyunun yapımcıları bağış ve desteklerinizi bekliyor. Peki nedir bu Pixelifes ? Nasıl bir oyundur? Oyunun ağzından Pixelifes nedir bir dinleyelim ;

”Efe Şatıroğlu ve ekibi olarak PixeLifes adında bağımsız bir oyun geliştirmekteyiz , oyun temel olarak Frank adında bir çocuğun doğuşundan ölüşüne kadar geçen zamanı konu alıyor. Oyun bu geçen süreci kısa bulmaca ve görevlerle size oynatıyor . Bölümlerde istediğinizi yapmakta özgürsünüz konu ile alakalı alakasız bir sürü nesne ile etkileşime geçebiliyorsunuz ancak hepsi sizi bir yere götürüyor. Her bölümde bir çözüm yolu ve farklı felaket senaryoları var . Örneğin öğretmeninize çiçek topluyorsunuz ancak o sırada çiçek sizi yutabilir ya da patlayabilir. Oyunun adına gelince Pixelifes’ın Pixelives olmamasının sebebi hata değil ilgi çekici olsun diye düşünüldü. ”

Evet oyunu böyle anlatıyor yaratıcıları,Pixelifes’ın Trailer videosu ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Oyunun Steam Greenlight Linki;

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=167301168

Bağış yapmak isteyenler için Indiegogo linki.

http://www.indiegogo.com/projects/pixelifes/x/4297454

Bizlerde Pixelifes‘a bu sektörde başarılar diliyor ve çok daha iyi yapımlarının haberlerini yapmayı dört gözle beklediğimizi buradan iletmek istiyoruz.Bizi takip etmeye devam edin.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.