Türk Telekom upload hızları yükseltildi

Türk Telekom upload hızları yükseltildi

Türk Telekom kullanıcıları için 2 katı upload hızı sağlandı.

Geçtiğimiz günlerde Turkcell Superonline’ın upload hızlarını yükseltmiş olması internet üzerinde büyük bir olay olmuştu. Şimdi ise, Türk Telekom kullanıcılarının da upload hızları yükseltildi ve tatmin edici bir seviyeye getirildi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Turkcell Superonline’dan sonra Türk Telekom’un da internet hızlarının yükseltilmesi için internet üzerinde birçok kullanıcı sesini duyurmaya çalışmıştı. Türk Telekom bu kullanıcıların seslerine kulak vererek, upload hızlarını iki katına çıkarttı.

Türk Telekom upload hızlarını yükseltti ama bir açıklama yapmadı

Türk Telekom, tabii ki her kullanıcının internetini yükseltemiyor. Teknik olarak ADSL altyapısına 3,3 Mbps gibi bir hızdan daha yükseğini vermek mümkün değil. Fakat VDSL kullanıcıları için durum hiç de öyle değil. Hemen aşağıdaki görsele bir göz gezdirmenizi rica edeceğiz.

Türk Telekom upload

Görselden de görebildiğiniz üzere internet hızımız iki katına çıkmış durumda. Normalde 4 Mbps olan upload hızımız, an itibari ile 8 Mbps. Siz de eğer Türk Telekom kullanıcısıysanız, yükleme hızlarınızı kontrol edebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca, Türk Telekom tarafından bu hız yükseltme olayının kalıcı olup olmadığı konusunda bir açıklama da bulunmuyor. Yani, ilerleyen günlerde hızlar tekrar eski haline dönecek mi, dönmeyecek mi belli değil. Fakat yakın bir tarihte bununla ilgili bir duyuru olacaktır.

Fakat, her ne kadar elimizde kesin bir bilgi bulunmasa da, en azından upload hızlarının bu seviyede kalması gerektiğini düşünüyoruz. Bu sebeple de, bu hızlarda kalacağına inanıyoruz. Yine de belli olmaz ama işte umut fakirin ekmeği derler. Biz de o ekmeği yiyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.