Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.06.2018

Uzun süredir dört gözle beklediğimiz yapımlardan biri olan Red Dead Redemption 2, artık en sonunda çıkışını gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Çıkışını gerçekleştirmeye hazırlanıyor fakat ortada büyük bir problem var gibi görünüyor. Zira, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan fiyatları, bir hayli dudak uçuklatıcı seviyelerdeydi hatırlayabileceğiniz üzere. Özellikle ön siparişe açılan oyunun fiyat listesine göz gezdirdiğimizde, bayağı bir canımız yanıyor. Türk oyuncuları da, oyunun bu denli fiyat etiketlerine sahip olmasına tepki gösterdi.

Türk oyuncuları, Red Dead Redemption 2 fiyatlarına tepki gösterdi

Red Dead Redemption 2 fiyatları, Türk oyuncularının tepkisini topladı

Haberimizin en sonunda bulabileceğiniz PlayStation Europe paylaşımı, “Ek bonuslar kazanmak için PlayStation Store’dan Red Dead Redemption 2’yi Ön Sipariş Verin.” açıklaması ile birlikte, oyunun PlayStation Store üzerindeki sayfasına gönderiyor. Normal sürümü bile 369 TL gibi bir fiyat etiketi ile sunulan oyunun Special Edition sürümü 449 TL’lik fiyat etiketine sahipken, Ultimate Edition sürümü ise 499 TL gibi muhteşem bir fiyat etiketine sahip.

Durum böyle olması ve Türk oyuncularının imkanları, ister istemez Türk oyuncu kitlesini ayağa kaldırdı. Sizlerle haberimizin sonunda paylaşmış olduğumuz gönderinin yorumlarında da görebileceğiniz tepkiler, ülkemizdeki oyuncu kitlesinin bu fiyatlar karşısında büyük bir şoka uğramış olduğunun göstergesi. Özellikle oyunun ABD ve Avrupa fiyatları göz önünde bulundurulduğunda da ortaya çıkan ücret farkı, oyuncuları iyice şaşkına çevirmiş durumda. Ülkemizdeki oyuncuların bu kadar uçuk fiyatlar karşılığında sadece 1 adet oyuna sahip olması, gerçekten anlaşılabilir bir şey değil. Hemen aşağıda, gönderide paylaşılan yorumlardan birkaçını görebilirsiniz.

Türk oyuncuları, Red Dead Redemption 2 fiyatlarına tepki gösterdi

Türk oyuncuları, Red Dead Redemption 2 fiyatlarına tepki gösterdi

Türk oyuncuları, Red Dead Redemption 2 fiyatlarına tepki gösterdi

Ek bonuslar kazanmak için PlayStation Store'dan Red Dead Redemption 2'yi Ön Sipariş Verin.

PlayStation Europe 发布于 2018年6月5日

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.